« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Derbide 1850 polis

Beşiktaş ile Fenerbahçe futbol takımları arasında 2 Ağustos Pazar günü Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacak TFF Süper Kupa maçı öncesinde İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısı yapıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İstanbul Valiliği'nde, vali yardımcısı Ali Bakoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda dev maç öncesi, sırası ve sonrasında alınacak güvenlik önlemleri masaya yatırıldı.

Aynı zamanda 2009-2010 sezonunda uygulanacak emniyet tedbirleriyle, diğer gündem maddelerinin de görüşüldüğü toplantıya Beşiktaş Kulübü adına yönetim kurulu üyesi Bülent Deriş, Fenerbahçe Kulübü adına idari işler koordinatörü Serkan Acar, Galatasaray Kulübü adına stat sorumlu üyesi Remzi Tan, Kasımpaşa Kulübü adına kulüp asbaşkanı Eyüp Hasanoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü adına futbol şube sorumlusu Kamil Dizar ile diğer yetkililer katıldı.

TFF Süper Kupa maçı nedeniyle gerekli emniyet önlemleri saat 17.00'den itibaren en üst seviyede aldırılacak ve derbi maçta 1850 emniyet personeli görev yapacak.

Stat giriş kapıları saat 18.00'den itibaren açılacak. Maçta ayrıca 1630 özel güvenlik personeli görevlendirilecek.

48 KAMERAYLA TESPİT

Atatürk Olimpiyat Stadı'nda 6'sı polis kamerası, 42'si stat kamerası olmak üzere toplam 48 kamerayla tespit yapılacak.
Stat ve çevresinde alkollü içki içilmeyecek ve satışı da yapılmayacak. Aşırı derecede alkollü olan şahıslar stada alınmayacak.
Stat dışında oluşturulacak 1. güvenlik çemberi içine biletsiz hiçbir seyirci alınmayacak. Stat arama noktalarında yapılacak üst aramalarında daha hassas ve titiz davranılacak. Stada, yasak maddeler kesinlikle alınmayacak.

STAT YARI YARIYA KULLANILACAK

Her iki takım taraftarları da stadı yarı yarıya kullanacak.
Atatürk Olimpiyat Stadı'nın kuzey tribünü ve güney tribündeki misafir seyirci bölümüne taraftar alınmayacak.
Fenerbahçeli taraftarlar batı tribün ile güney tribünün batı tribününe yakın olan kısmını, Beşiktaşlı taraftarlar ise doğu tribün ile güney tribünün doğu tribününe yakın olan kısmını kullanacaklar.

TARAFTARLARIN YOL GÜZERGAHLARI

TFF Süper Kupa maçı için Atatürk Olimpiyat Stadı'na gelecek Beşiktaş ve Fenerbahçeli taraftarlar, güvenlik nedeniyle ayrı ayrı güzergahları kullanacaklar.

Fenerbahçeli taraftarlar için 150 adet otobüs eski Salı Pazarı ve Bahçelievler Yenibosna'dan kaldırılacak. Bu otobüsler Halkalı Toplu Konutlar tarafından stada gelen yol güzergahından stada kabul edilecek.

Beşiktaşlı taraftarları taşıyacak otobüsler ise Levent İETT Garajı ve Dolmabahçe Meydanı'ndan kaldırılacak. Siyah-beyazlı taraftarlar Atatürk Olimpiyat Stadı-TEM ve İSTOÇ bağlantı yolundan alınacak doğu tribünü sapağından tribüne ulaşacaklar.

Fenerbahçeli taraftarların stada geliş-gidiş güzergahları şöyle olacak: Kadıköy'deki eski Salı Pazarı'nda toplanacak olan seyirciler otobüslerle D-100 Karayolu'nu takiben Boğaziçi Köprüsü-Mecidiyeköy-Okmeydanı-Haliç-Cevizlibağ-Merter-Şirinevler-Basın Ekspres Yolu'nu takiben İkitelli ayrımından İkitelli kavşağı-Polis Lojmanları-Hürriyet Caddesi'ni takiben 4. Cadde-Büyükşehir İBB Katı Atık Aktarma Merkezi önünden Altınşehir Mezarlık-Bayramtepe Köprüsü-Medya Girişi'ni (İSKİ Yolu) takiben stada giriş.
Yenibosna'da toplanacak Fenerbahçeli taraftarlar Basın Ekspres Yolu'nu takiben aynı güzergahtan stada alınacak.

Beşiktaşlı taraftarların stada geliş-gidiş güzergahları ise şöyle: Dolmabahçe'deki BJK İnönü Stadı çevresinde toplanacak taraftarlar otobüslerle Dolmabahçe Caddesi-Beşiktaş Meydanı-Barbaros Bulvarı-Zincirlikuyu'yu takibine Maslak TEM kuzey yoluna katılım yapılarak E-80 Karayolu'nu takiben Mahmutbey turnikeler kuzey yan yol ayrımından kuzey yan yolu takiben Atatürk Olimpiyat Stadı doğu otopark girişinden stada intikal edecekler.

Levent'teki İETT Garajı'nda toplanacak taraftarlar ise otobüslerle eski Büyükdere Caddesi-Büyükdere Caddesi'ne katılım-Maslak TEM kuzey yoluna katılım yapılarak, E-80 karayolunu takiben aynı güzergahtan stada giriş yapacaklar.

ÖZEL ARAÇLARA STİCKER LAZIM

Müsabakaya özel araçlarıyla gelmek isteyen taraftarlar, kulüplerine müracaat ederek Araç sticker'ı alacaklar. Sticker'sız hiçbir araç stada alınmayacak.

Bu arada her iki takım taraftarlarının bilet kontrolü otopark girişinde yapılacak.

Diğer yandan, İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu bugün 68 kişiye 109 bin 760 lira ceza verirken, bugüne dek toplam 1910 kişiye toplam 2 milyon 286 bin 248 lira para cezası uygulandığı açıklandı.

İstanbul Vali Yardımcısı Ali Bakoğlu, yeni sezon öncesi centilmenlik çağrısında bulunarak, kulüplere başarılar diledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz