« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Derbi öncesi olay çıktı

Kadıköy iskelesine yanaşan bir vapurdaki Beşiktaşlı taraftar ile iskelede bekleyen Fenerbahçeli taraftarlar arasında gerginlik yaşandı.

CENGİZ ÇOBAN - İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş - Fenerbahçe derbisi öncesi Fenerbahçeli taraftarlar Kadıköy İskele Meydanı'nda toplandı. Yaklaşık 500 taraftar, tezahüratlarla takımlarına destek verdiler. Bu sırada iskeleye yanaşan bir vapurdaki bir grup Beşiktaşlı taraftar ile Fenerbahçeli taraftarlar arasında gerginlik yaşandı. Karşılıklı sözlü atışmalar sırasında bazı Fenerbahçeli taraftarlar vapura doğru cam şişe ve taş atmaya başladı. Çevik Kuvvet ekiplerinin araya girmesiyle olayların büyümesini engelledi. Beşiktaşlı taraftarların içinde bulunduğu vapur iskeleden ayrılırken, taşkınlık yaptığı iddia edilen 2 Fenerbahçe taraftarı ise polis ekipleri tarafından gruptan ayırılarak, ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürdü. Saat 18.00'da gelen vapura binen Fenerbahçeli taraftarlar, Kabataş İskelesi'ne doğru hareket etti. Öte yandan taraftarların vapur iskelesinin kapalı alanında meşale yakması yüzünden oluşan dumandan etkilenen bazı vatandaşlar kendilerini dışarı attılar.

DERBİ ÖNCESİ GERGİNLİK / WEB TV

Daha sonra Kabataş İskelesi'ne varan Sarı-lacivertli taraftarlar, iskelede kendilerini bekleyen taraftarlarla birleşerek, polis eşliğinde stada yürüdüler.


Bunları da Beğenebilirsiniz