« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Derbi maç diye hukuk değişmez'

Fenerbahçe Kulübü İkinci Başkanı Nihat Özdemir, Beşiktaş'a verilen 1 maç saha kapama ve Okan Buruk'un 3 maçlık cezasının değiştirilmesine tepki gösterdi. Özdemir, "Derbi maçtır diye hukuk değişmez. Hukuk yapılan olaya göre karar verir" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK), Beşiktaş Kulübü'ne verdiği bir maç saha kapatma ve siyah-beyazlı futbolcu Okan Buruk'a verilen 3 maçlık ceza için yaptığı başvuru neticesinde, kararları değiştiren Tahkim Kurulu'na sitem etti.

Nihat Özdemir, Tahkim Kurulu'nun Beşiktaş'ın itirazı için yaptığı görüşmede, oybirliği ile saha kapatma cezasının kaldırılmasına karar verdiği bilgisini aldıklarını kaydederek, “Takımımıza verilen ceza ve futbolcumuz Tuncay'a verilen ceza için yaptığımız itirazları görüşen de aynı Tahkim Kurulu'ydu. Aynı Tahkim Kurulu, Beşiktaş'ın saha kapatma cezasını kaldırdı, Okan'ın cezasında da indirim yaptı. Edindiğimiz bilgiye göre karar 5'e 0 oybirliği ile alınmış. Bu kararın düşündürücü olduğunu ve buradaki değerlendirmeyi kamuoyuna bıraktığımızı söylemek istiyorum” diye konuştu.

Maçların mahiyetine göre değerlendirme yapılamayacağını vurgulayan Özdemir, “Fenerbahçe, BJK İnönü Stadı'na çıkacak ve kazanmak için mücadelesini yapacak. Derbi maçtır diye hukuk değişmez. Hukuk yapılan olaya göre karar verir. Bunu da Tahkim Kurulu'nun bu şekilde değerlendirmesi lazım. Hukuk maçların adına göre olmaz. Hukuk tektir, genelge ve yönetmelikler maçın adına göre değiştirilemez” şeklinde konuştu.

'KAYBEDİLMİŞ BİR ŞEY YOK'

Dün akşam oynanan Milan maçına da değinen Özdemir, “Puan almaya yönelik bir oyun sergiledik. 87. dakikada yediğimiz golden sonra maçı çevirmek zordu. Yenildik, ancak bu maçın sevindirici tarafı, takımın oynadığı futboldur. Grupta kalan 5 maçımızda iyi bir performans ortaya koyarak puanlar alacağımıza inanıyoruz. Gruptan çıkma hedefimiz sürüyor. Kendi sahamızda PSV Eindhoven ve Schalke 04 takımlarıyla üst üste yapacağımız maçlara da bu bilinçle hazırlanacağız” şeklinde konuştu.

Fenerbahçeli yönetici, grupta kalan 5 maçta alabilecekleri 15 puan olduğunu hatırlatarak, “AC Milan maçından 1 puanla dönseydik, gruptaki durum çok daha farklı olacaktı. Ama kaybedilmiş bir şey yok. Önümüzde alınacak 15 puan var” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz