« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Derbi kazanamamak Bilic’in kaderini etkilemez

Hırvat teknik direktörün oldukça başarılı bir sezon geçirdiğini belirten Beşiktaş Başkanı, stat konusunda ise “Lafta herkes yardımcı olmak istiyor ama iş icraata gelince kimse sahasını vermek istemiyor” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ Başkanı Fikret Orman, büyük maçlardan galibiyetle ayrılamadığı için eleştirilen Slaven Bilic’e sahip çıkarak “İlk yarıda kendisini oldukça başarılı buluyorum” dedi. Derbi kazanamamanın Hırvat Hoca’nın Beşiktaş’taki kaderini etkilemeyeceğini belirten Orman, Best FM’deki programda “Bütün maçlarımızı dışarıda oynadık. Buna rağmen liderin 1 puan gerisindeyiz. Bilic’i oldukça başarılı buluyorum ve kendisinin takımdan ayrılacağını düşünmüyorum. Sezon sonunda şampiyon olacağımıza inancımız tam” diye konuştu.

YABANCI KURALININ DETAYLARINI TV’DEN ÖĞRENDİK

BEŞİKTAŞ Başkanı ikinci yarı henüz nerede oynayacaklarının kesinleşmediğinin altını çizip “Lafta herkes yardımcı olmak istiyor ama iş icraata gelince kimse sahasını vermek istemiyor” dedi. Değişen yabancı kuralının detaylarını açıklama yapılırken öğrendiklerini belirten Orman “Herkes kabul ediyorsa kimsenin oyununu bozmak istemeyiz. Ama bu böyle oldu bittiyle karar verilecek bir şey değil, çok ciddi bir konu. Önümüzdeki haftada Antalya’da Kulüpler Birliği toplantısı yapılacak ondan sonrada Futbol Federasyonu ile bunu konuşacağız” ifadesini kullandı.

‘SIVOK’LA DEVAM ETMEYECEĞİZ’

YABACI kuralının değişmesinin stratejilerinde bir değişme yaratmayacağını belirten Fikret Orman “Yabancı kuralı mali kriterleri düzeltmek adına yararlı olacaktır. İngiltere’de transfer görüşmeleri yaptım Şu anda isim vermem doğru olmaz. Çünkü pazarlıklar hala devam ediyor. Sivok’la sözleşme yenilemeyi düşünmüyoruz. Mustafa ve Atiba’ya da teklifimizi yaptık onlardan gelecek cevabı bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

Beşiktaş taraftarlıktır

Siyah beyazlıların genç oyuncusu, “Bence Beşiktaş tribünleri Türkiye’nin belki de dünyanın en iyi tribünü” ifadelerini kullandı.

BEŞİKTAŞ’ın yeni transferi Alexander Milosevic, siyah beyazlılardan teklif gelince çok heyecanlandığını belirtip “Şu andan itibaren kendimi evimde gibi hissediyorum. Buranın bir parçası olmak için elimden geleni yapacağım” dedi. Türkiye’nin en iyi oynayan takımının Beşiktaş olduğunu söyleyen genç oyuncu “Beşiktaş’ı tek kelimeyle tarif etmek için taraftarlık derdim. İsveç’teki Türk arkadaşlarımla yaptığımız görüşmelerde ortak görüş taraftarlarımızın Türkiye’nin en iyisi olduğu belki dünyanın en iyisi olduğu” ifadelerini kullandı. Milosevi, Bilic için ise “Saygı duyulacak bir insan olduğu hemen anlaşılıyor” dedi.

İLK İDMANINA ÇIKTI

Beşiktaş’ın yeni trasnferi dün siyah beyazlı takımla ilk kez antrenmana çıktı.

Satılacak oyuncumuz yok

BEŞİKTAŞ Yönetimi, oyuncularına gelen teklifleri net bir dille geri çevirdi. Sezonun ilk yarısında gösterdikleri performans ile dikkatleri üzerine çeken Demba Ba için İngiltere ve Katar’dan, Gökhan Töre için ise Almanya, İtalya ve İngiltere’den gelen teklifler reddedildi. Yönetim, sezon sonuna kadar oyuncu satmak istemediğini belirtti.

Altınok’tan orman’a ziyaret

İstanbul İl Emniyet Müdürü Selami Altınok, dün Beşiktaş’ın Akaretler’deki kulüp binasında siyah beyazlıların başkanı Fikret Orman’a bir ziyaretinde bulundu.

YENİ sezon hazırlıklarına dün başlayan Beşiktaş’ta Başkan Fikret Orman, kulüp binasında İstanbul İl Emniyet Müdürü Selami Altınok’u kabul etti. Siyah beyazlı kulüpten yapılan açıklamada Selami Altınok’un Başkan Orman’a nezaket ziyaretinde bulunduğu ifade edildi. İstanbul İl Emniyet Müdürü Altınok, Beşiktaş’ın Akaretler’deki kulüp binasında buluştuğu Fikret Orman’a ve futbol takımına sezonun ikinci yarısı için başarı dileğinde bulundu.

FORMA HEDİYE ETTİ

BEŞİKTAŞ kulüp binasında gerçekleştirilen ziyarette Selami Altınok ile Fikret Orman’ın oldukça sıcak bir sohbet ettiği de ifade edildi. Beşiktaş Başkanı Orman, İstanbul İl Emniyet Müdürü Altınok’a isminin yazılı olduğu Beşiktaş’ın siyah formasından hediye etti.

İçte kaybettik dışta kazanırız

BEŞİKTAŞ Basın Sözcüsü Metin Albayrak, ligin 16 haftalık bölümünden dersler çıkararak ikinci yarıda daha başarılı olmak istediklerini söyledi. Şu anda kaybedilmiş bir şeyin olmadığını vurgulayan Albayrak, “Derbilerde kendi sahamızda kaybettiğimiz gibi dış sahada da yenebilecek güçteyiz” ifadelerini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz