« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Derbi İnönü'de

Tahkim Kurulu, Beşiktaş-Diyarbakırspor maçında yaşanan olaylar nedeniyle PFDK tarafından Beşiktaş’a verilen 1 maç saha kapatma cezasını 75 bin YTL para cezasına çevirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kurul, bugün yaptığı olağanüstü toplantıda, Beşiktaş'ın yaptığı itirazı görüştü. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK), 28 Ağustos'ta Diyarbakırspor ile oynanan maç sonrası yaşanan olaylarla kötü ve çirkin tezahürat nedeniyle siyah-beyazlılara verdiği 1 maç saha kapatma cezasıyla ilgili raporları inceleyen kurul, olayların maç bitiminde meydana geldiği ve Beşiktaş'ın kendine düşenleri ve güvenlik önlemlerini yeterince aldığı kanaatine varırken, saha kapatma cezası verilmesini gerektirecek vahamet ve ağırlıkta bir olay yaşanmadığı görüşüyle, saha kapatma cezasını 65 bin YTL para cezasına çevirdi. Kurul, kötü ve çirkin tezahürat nedeniyle 10 bin YTL para cezası daha uyguladı ve Beşiktaş toplam 75 bin YTL para cezası aldı.

Beşiktaş, bu kararla Turkcell Süper Ligi'nde Fenerbahçe ile yapacağı 6. hafta maçını sahasında oynayacak.

OKAN'IN CEZASINDA İNDİRİM

Tahkim Kurulu, Diyarbakırspor maçından sonra rakip takım antrenörüne karşı fili eylemleri nedeniyle PFDK'nın 3 maç oynamama cezası verdiği Beşiktaşlı futbolcu Okan Buruk'un cezasını da 2'ye indirdi.

Kurul, Okan'a verilen cezayı ağır bularak 2'ye indirirken, tahrik unsurunu göz önüne alarak, verilen 5 bin YTL para cezasını da oybirliğiyle kaldırdı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler