« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Derbi erken başladı

F.Bahçe 2. Başkanı Özdemir’in, "Derbide Beşiktaş taraftarı istemiyoruz" sözlerine siyah beyazlı yönetimden tepki geldi. Genel Sekreter Öner ve Yönetici Vardar, "Taraftarlarımız maça gidecek" dediler.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
PAZAR günü oynanacak F.Bahçe-Beşiktaş derbisinde iki takım sahaya çıkmadan yönetimleri arasındaki maç, seyirci tartışması yüzünden erken başladı. F.Bahçe 2. Başkanı Nihat Özdemir’in "İlk yarıda İnönü Stadı’ndaki maça bizim taraftarımız alınmamıştı. Adalet var ise, bu maçta da Beşiktaş taraftarı olmamalı" açıklamasına Beşiktaş’tan sert yanıt geldi.

Genel Sekreter Kenan Öner, F.Bahçe’nin bu talebinin kabul edilebilir olmadığına dikkat çekerek, "Bizim taraftarımız derbiye gidecek" dedi. Yönetici Sinan Vardar ise, "Sayın Vali’nin başkanlığında yapılan toplantıda, önceki karar değiştirilmiş ve konuk ekiplere tribünlerde yüzde 5’lik kontenjan ayrılmasına karar verilmiştir. Biz bu hakkımızı kullanacağız. Tartışmaya gerek yok. G.Saray derbisinde bu kural uygulandı. Sayın Nihat Özdemir talihsiz bir açıklama yapmıştır. Belki de son karardan bilgisi yoktu."

Bu gelişmeler üzerine gözler İl Güvenlik Kurulu’nun bugün yapacağı toplantıya çevrildi. Pazar günü oynanacak derbi öncesi Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki tüm eksikler giderildi. Stada ilk kez 52 bin 500 kişi alınacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz