« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Derbi biletleri için birbirlerine girdiler

Turkcell Süper Lig'de bu hafta sonu oynanacak olan Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinin konuk taraftarlar için satılan biletleri izdihama neden oldu.

DHA
SON GÜNCELLEME

Bilet kuyruğunda tekmeler havada uçuştu -Galeri

Olay kadın derbi kuyruğunda / WEB TV   

Sarı-Lacivertli taraftarlar kendileri için ayrılan yaklaşık 1600 biletten birine sahip olabilmek için sabah erken saatlerde biletix gişesine koştu. Kadıköy'deki Biletix gişesi önünde toplanan taraftarlar, biletlerden alabilmek için gişenin önüne hücum ederken izdihama neden oldular. Yaşanan izdihamda bir çok taraftar ezilme tehlikesi geçirdi. Ön sıraya geçmeye taraftarlar arasında zaman zaman kavga da çıktı. Bazı taraftalar birbirlerine tekme ve yumruklarla saldırırken güvenlik önlemi alan polis taraftar grubunu müdahale etti. İzdihamın yaşandığı ve küfürlerin havada uçuştuğu bilet kuyruğunda genç bir kadının da bilet almak için gelmiş olması dikkat çekti.

Bilet alan taraftarlar ise bunca izdihama rağmen bilet alabildikleri için çok mutlu olduklarını söyledi. Hafta sonu oynanacak olan derbi öncesi FB taraftarları için ayrılan az sayıdaki bilet kısa sürede tükendi.

Bu arada Beşiktaş taraftarlarının salı günü satışa çıkan biletlere ilgi göstermediği öğrenildi. Aradan 3 gün geçmesine rağmen çok sayıda biletin henüz satılamadığı belirtildi.

OLAY KADIN DA KUYRUKTA

İzdihamın yaşandığı ve küfürlerin havada uçuştuğu bilet kuyruğunda genç bir kadının da bilet almak için gelmiş olması dikkat çekti. Bu kadının Galatasaray- Fenerbahçe basketbol maçında yaptığı el hareketleri ile olayları başlattığı gerekçesiyle gözaltına alınan Ayşe Demet Karabulut olduğu görüldü. Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanan derbi maçta Galatasaray taraftarına yaptığı el hareketi nedeniyle olayları körükleyen Karabulut, maçın ertesi gününde olaylara karışan 11 kişiyle birlikte gözaltına alınmış ancak daha sonra serbest bırakılmıştı. Geceyi Asayiş Şube Müdürlüğünde geçiren Ayşe Demet Karabulut, "el" hareketini, "yüzüne atılan bozuk paranın canını acıtması üzerine sinirlenerek yaptığını" söylemişti. Ayşe Demet Karabulut'un, 15 Haziran tarihinde Efes Pilsen ile Fenerbahçe Ülker takımları arasında, play off serisi 6. maçında da tribünde çıkan olaylar sırasında aktif olarak rol oynadığı belirlenmişti. Bunca olaya karışan bir taraftarın, hafta sonu İnönü Stadı'nda oynanacak Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin bilet kuyruğunda yer alması ise görenleri şaşkına çevirdi. Beşiktaş'ın 36 taraftarının ise olay çıkardıkları gerekçesiyle 1 yıl süresince stada girmeleri yasaklanmıştı.

İşte Ayşe Demet Karabulut'un Abdi İpekçi Spor Salonu'nda sarı-kırmızılı taraftarlara yaptığı hareket:

Derbi biletleri için birbirlerine girdiler


Bunları da Beğenebilirsiniz