Der Spiegel Büyükelçi'nin mektubunu yayınlamadı

BERLİN
17.08.2014 - 15:45 | Son Güncelleme:

BERLİN Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, haftalık Der Spiegel Dergisi'nin 4 Ağustos 2014 tarihinde 'Der Staat Erdoğan' başlıklı haberine ilişkin görüşlerini bir mektupla dergiye gönderdi.

Derginin haberini Türkçe ve Almanca yayınlaması üzerine Büyükelçi Karslıoğlu da dergiye gönderdiği mektubunu hem Türkçe hem de Almanca kaleme aldı. Dergide yayınlaması amacıyla gönderilen mektup, yayınlanmayınca Büyükelçilik Basın Müşavirliği mektubu tüm basına duyurdu.

Büyükelçilik mektubunda “Aciliyet arzeden ve yıkıcı sonuçları bulunan çok sayıda uluslararası krize rağmen, derginizin Türkiye'deki gelişmelere dikkatli bir bakış yöneltmektedir. Sözkonusu yaklaşımınız, sadece kapsamlı, endişeye sevkedici ve tehlike çanları çaldıran haberler yapmanızdan değil, aynı zamanda derginizin , yaklaşık bir yıl içerisinde ikinci kez bir bölümü Türkçe olan bir sayıyı yayımlayarak Türkiye'nin Almanya'daki medya gündeminde üst sıralarda bir yeri olduğunu göstermesiyle de teyit edilmektedir. Bu, 67 yıllık Spiegel tarihinde 'Almanya'daki en büyük göçmen grubuna yönelik' emsalsiz bir jesttir” denildi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı