Gündem Haberleri

  Depremzede çocuklar bir araya geliyor

  Hürriyet Haber
  21.04.2004 - 13:27 | Son Güncelleme:

  Erzurum'un Aşkale İlçesi'nde 25 ve 28Mart tarihlerinde meydana gelen depremde hasar gören yerleşim birimlerinde yaşayan çocuklar, 23 Nisan'da bir araya gelecek.

  Bakü-Tüflis-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı Projesi çerçevesinde, teknik, çevresel ve sosyal çalışmalarını sürdüren BTC Şirketi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda depremzede çocukları bir araya getirecek.

   

  Depremzede çocukları çizgi film ve masal kahramanlarıyla buluşturacak olan etkinlikte, çocukların psikolojik ve sosyal gelişimine katkı sağlamak hedefleniyor.

  6 ÖĞRETMEN, ESKİŞEHİR'DE MİSAFİR EDİLECEK


  Eskişehir'in merkeze bağlı Çukurhisar Belde İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören çocuklar, ''23 Nisan ve Mutluluk'' sloganıyla başlatılan proje kapsamında depremde yıkılan Bingöl Güveçli Pansiyonlu İlköğretim Okulu'ndan davet ettikleri 30 öğrenci ve 6 öğretmeni evlerinde misafir edecek. 

   

  İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, ''23 Nisan ve Mutluluk'' projesi kapsamında Bingöl Güveçli Pansiyonlu İlköğretim Okulu'ndan 30 öğrenci ve 6 öğretmenin, 22-26 Nisan tarihlerinde Eskişehir'de misafir edileceği bildirildi.

  Bingöl'de geçen yıl yaşanan depremin birinci yıldönümünde, bölgedeki öğrencilerin acılarını paylaşmak, Eskişehir ve Bingöl'deki çocuklar arasında kültürel etkileşimi sağlamak amacıyla böyle bir projenin başlatıldığı belirtilen açıklamada, etkinlikle çocukların sosyalleşme sürecine dahil edileceği ifade edildi.

  Açıklamada, üç aylık yoğun bir çalışmanın ürünü olan bu projenin başka okullara da örnek olması gerektiği kaydedildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı