SİVAS HABERLERİ

Depremler, konferansta ele alındı

DHA
29.03.2017 - 13:54Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA)-SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Mühendislik Fakültesi Geomatik Kulübü tarafından Kariyer Günleri programları kapsamında 'Depremler' konulu konferans düzenledi.

Mühendislik Fakültesi Mavi Salon'da gerçekleştirilen programa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Taşkın, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Şimşir, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı. Programın açış konuşmasını yapan Mühendislik Fakültesi Dekanı Şimşir, "Kariyer günleri bizlerin arzu ettiği ve desteklediğimiz çalışmalardan bir tanesi. Geomatik bölümü öğrencilerinin böyle önemli bir konuda program hazırlamasından dolayı bölüm hocalarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Taşkın, "Depremin bilimsel yönünü hafife almamamız gerekiyor. Hayatımızı tehdit eden doğal afetlerden olan depremle ilgili verilecek olan bu konferansı can kulağı ile dinlemeliyiz" dedi. Konuşmaların ardından konferansa geçildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Özener, rasathanenin tarihçesinden bahsederek deprem ile ilgili çalışmalarda Türkiye'nin öneminden bahsetti. Yurt içi ve yurt dışında online veri paylaşımları yapıldığını ifade eden Prof. Dr. Özener, "Mühendisliğin her alanının deprem ile ilgisi bulunuyor" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Depremler, konferansta ele alındı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 13 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Depremler, konferansta ele alındı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı