ESKİŞEHİR HABERLERİ

Depreme Hazırlık Paneli Düzenlenecek

IHA
14.08.2015 - 16:04Son Güncelleme :

OLCAY YILMAZ

IHA

Odunpazarı Kent Konseyi Afet Çalışma Grubu, Eskişehir’de deprem tehlikesi, riski ve depreme hazırlık paneli düzenleyecek.
Konuyla ilgili basın toplantısı yapan Odunpazarı Kent Konseyi Afet Çalışma Grubu Başkanı Olcay Yılmaz, deprem kuşağında yer alan ülkemizde büyük depremler olması nedeniyle, iyi bir koordinasyonla toplumun her kesimine ulaşıp, değişik ihtiyaçlarını anında karşılamak gerektiğini söyledi.Depremlere karşı yapısal ve bireysel önlemler almaya yönelip ve bir ‘Deprem Kültürü’ oluşturma çabaları eğitimlerle devam edeceklerini belirten Yılmaz, “ Eskişehir’de deprem tehlikesi, riskli ve depreme hazırlık panelimize konularında uzman olan TMMOB Eskişehir Jeoloji Mühendisleri Odasından Prof. Dr. Erhan Altunel, İnşaat Mühendisleri Odasından İnş.Y.Müh. Fercan Yavuz, Ankara Başkent Üniversitesi’nden Öğretim Görevlisi Arzu Fırlarer, Sivil Savunma Uzmanları Derneği Başkanı Ahmet Hamdi Türközü, İstanbul AFAD Arama Kurtarma Birlik Müdürü İbrahim Berber katılacaktır. 22 Ağustos 2015 tarihinde saat 14.00’de Hasan Polatkan Kültür ve Sanat Merkezinde panelimiz gerçekleştirilecektir” dedi.
Yılmaz, 17 Ağustos 2015 Pazartesi günü saat 17.30’da Hamamyolu’nda Saatli Parkta, Eskişehir Fotoğraf Sanatçıları Derneği ve Karikatürcüler Derneği’nin katkılarıyla sergi düzenleneceğini de sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Depreme Hazırlık Paneli Düzenlenecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Depreme Hazırlık Paneli Düzenlenecek haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:19
 • Guneş
  08:06
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:17
Sayfa Başı