ÇANAKKALE HABERLERİ

Deprem uzmanları Çanakkale’de buluşuyor

DHA
08 Mayıs 2017 - 13:29Son Güncelleme : 08 Mayıs 2017 - 13:30

Deprem uzmanları Çanakkale’de buluşuyor

YEREL HABERLER ÇANAKKALE

DHA

ÇANAKKALE’de, İstanbul Teknik Üniversitesi, Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Depremle Savaş Derneği ve Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün katkılarıyla yarın ‘Deprem, Binalarımız, Güçlendirme ve Önlemler’ konulu bir konferans gerçekleştirilecek.

Deprem bölgesinde yer alan Çanakkale’de bilinçlendirme ve farkındalık yaratmak amacıyla kapsamlı bir deprem konferansı düzenleniyor. İstanbul Teknik Üniversitesi, Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Depremle Savaş Derneği ve Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenecek ‘Deprem, Binalarımız, Güçlendirme ve Önlemler’ konulu konferans, 9 Mayıs 2017 Salı günü 09.45-17.30 saatleri arasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İçdaş Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek.

Konferansta İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kadir Güler, ‘Betonarme ve Yığma Yapıların Güçlendirilmesi’ başlıklı bir sunum ve İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü, Betonarme Çalışma Grubu’ndan Prof. Dr. Zeki Hasgür ise ‘Betonarme Yapıların Depreme Dayanıklı Tasarımı ve Bu Yapılarda Gözlenen Deprem Hasarları’ konulu bir konuşma yapacak.

Konferansa çok sayıda bilim insanı katılacak. Prof. Dr. Ali Malik Gözübol, Prof. Dr. Aydın Büyüksaraç, Prof. Dr. Erdinç Yiğitbaş, Prof. Dr. Orhun Köksal, Prof. Dr. Süha Özden, Doç. Dr. Celal Tunusluoğlu, Doç. Dr. Tolga Bekler, Yrd. Doç. Dr. Tolga Özden, İnş. Yük. Müh. Ali Bayraktar, Araş. Gör. Dr. Ozan Deniz ile Feyza Nur Bekler de konuşmacı olarak katılacak.

ÇANAKKALE / DHA

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Deprem uzmanları Çanakkale’de buluşuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Mayıs 2017 tarihinde saat 13 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Deprem uzmanları Çanakkale’de buluşuyor haberi güncellenecektir.

  ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:31
  • Guneş
   06:22
  • Öğle
   13:29
  • İkindi
   17:16
  • Akşam
   20:15
  • Yatsı
   21:51
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı