Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Deprem kurbanı Leyla Öğretmen duvakla uğurlandı

  Demet ÖZTÜRK- Faruk ÇUHADAROĞLU/KAYSERİ, (DHA)
  26.10.2011 - 14:36 | Son Güncelleme: 26.10.2011 - 14:36

  VAN’da meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depereme görev yaptığı Erciş İlçesi’nde oturduğu apartmanın 3’üncü kattaki dairesinde yakalanan sınıf öğretmeni 25 yaşındaki Leyla Bayram’ın kutarılmasını beklerken cenazesinin çıkarıldığını öğrenen ailesi yıkıldı.

  Leyla öğretmenin cenazesi, bugün memleketi Kayseri’de gözyaşları arasında toprağa verildi. Kızının Türk bayrağına sarılı, üzerine beyaz duvak örtülen tabutuna sarılan anne Vesile Bayram, "Leyla ne olur bir süpriz yap da kalk" diye feryat etti.

  Sınıf öğretmeni Leyla Bayram’ın, Erciş’te Zeylan Caddesi’ndeki 3’üncü katında oturduğu Karagöz Apartmanı, depremle yerle bir oldu. Kızlarından halber alamayan Bayram Ailesi, Kayseri’den Erciş’e gitti ve müjdeli haber için umutla bekledi. Ancak ekipler dün enkaz altından Leyla Bayram’ın cesedini çıkarttı. Acı haberle yıkılan aile, kızlarının cenazesini toprağa vermek üzere memleketleri Kayseri’ye getirdi.

  Leyla öğretmenin Türk bayrağına sarılı tabutunun üzerine ailesi tarafından, bir duvak örtüldü. Anne Vesile Bayram, kızının tabutunu gözyaşları içinde okşayıp, "Leyla ne olur bir süpriz yap da kalk. ’Cenazeme kimler gelecek, kimler gelmeyecek diye yaptım’ de. ’Ölmedim, yaşıyorum’ deyiver" diye feryat etti.

  Deprem kurbanı sınıf öğretmeni Leyla Bayram’ın cenazesi, Hunat Camisi’nde kılanan cenaze namazının ardından, Gesi Mahallesi İldem Mezarlığı’nda gözyaşlarıyla toprağa verildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı