Gündem Haberleri

  Deprem değil kar

  Ersin ERCAN-Durmuş SEVİNDİK-Gürkay GÜNDOĞAN/DHA
  19.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Pazartesi gününden beri etkili olan kar Zonguldak’ta can aldı.

  Kapalı pazar yerinin çatısı, üstünde biriken kar nedeniyle çökünce 2 kişi öldü, 20 kişi yaralandı. Soğuksu semtindeki kapalı pazar yeri çatısı dün saat 17.30 sıralarında çöktü. Pazarcılar ve müşteriler çatının altında kaldı.

  Çadır beziyle taşıdılar

  Fatma Sarıoğlu (44) ile Güngör Durmuş’un (57) hayatını kaybettiği enkazdan 20 kişi de yaralı olarak çıkarıldı. Yaralılar, çadır bezlerine konularak ambulanslara taşındı. Kentteki çeşitli hastanelere kaldırılan yaralılardan 4’ünün durumunun ağır olduğu bildirildi. Kurtarma çalışmaları sırasında da çökmeler devam etti. Bir polis omuzundan hafif yaralandı.

  Belediyeyi suçladılar

  Pazar yerinin diğer bölümlerindeki esnaf tahliye edilmezken, çökme tehlikesine rağmen sebze, meyve ve malzemelerini toplamaya çalışan pazarcılar, belediyeye tepki gösterdi. Çatıdaki tehlikeyi 1 gün önce belediyeye bildirdiklerini ileri süren pazarcılar, önlem alınmadığını söyledi. Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız da pazar yerine giderek incelemelerde bulundu.

  -30’ları gördük

  SOĞUK ve yağışlı hava dün de etkili oldu. Önceki gece Türkiye’nin en soğuk yeri eksi 31 dereceyle Yozgat’ın Boğazlıyan oldu. Van Savcısı Ercan Ceylan ve 4 kişi, Bahçesaray yolunda mahsur kaldı. Sivas Akıncılar’da madende mahsur kalan 10 işçi dün kurtarıldı.

  Porsuk Çayı da dondu

  Bitlis’te okullar 2 gün tatil edildi. Eskişehir’de Porsuk Çayı dondu. Yurdun çeşitli yerlerindeki göl ve akarsular da dondu. Bartın-Amasra yolu da kapandı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı