Gündem Haberleri

  Deprem çocukları

  Hürriyet Haber
  11.10.2005 - 09:44 | Son Güncelleme:

  Güney Asya'yı yerle bir eden deprem en çok çocukları vurdu. Binlercesi okul enkazları altında can verdi. Şanslı olanlar hayata tutunmayı başardı. Fotoğraflarla "deprem çocukları".

  Onlar için sıradan bir gün gibi başladı 8 Ekim 2005 Cumartesi. Sabahın erken saatlerinde anne babalarıyla vedalaşıp okullarının yolunu tuttular. Bir çoğu birbirlerine son kez "akşama görüşürüz" dediklerinin farkında bile değildi.

  Pek çoğu daha sınıflarına henüz girmişti ki... Önce toprağın derinliklerinden gelen korkunç bir uğultu, çok güçlü bir sarsıntı... Sonrası toz, duman... Ardından çığlıklar, gözyaşları.

  Geçtiğimiz cumartesi günü Güney Asya'yı yerle bir eden deprem en çok çocukları vurdu. Bir çoğu çöken okul binlarının altında kaldı, kimisi de ailesini ve evini kaybetti. Hayatta kalabilenleri ise şimdilik belirsiz ve zor bir gelecek bekliyor.  

  DEPREMZEDELERE YARDIM İÇİN

  Vakıfbank, depremde zarar gören Pakistan ve Hindistan’a yardım ulaştırmak isteyenler için hesap numaraları oluşturdu. Vakıfbank'tan yapılan açıklamaya göre, yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar tüm Vakıfbank şube ve ödeme bürolarından geçerli olmak üzere Kavaklıdere Şubesi'nde Türk Lirası için 21 00 000, ABD Doları için 42 00 000, euro için 43 00 000 numaralı hesaplara bağış yatırabilecek.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı