Deprem bölgesine ücretsiz telekom hizmeti

hurriyet.com.tr
23.10.2011 - 19:10 | Son Güncelleme:

Telekom şirketleri Van'da meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki deprem sonrasında bölgede iletişimin etkin olarak sağlanması için ücretsiz hizmetler sunmaya başladı.

Türk Telekom, Van ve Van’a bağlı tüm ilçe ve köylerde 23 ve 24 Ekim'de şehir içi ve şehirlerarası aramalardan ücret almayacak.

Ayrıca ankesörlü telefonlardan şehir içi ve şehirlerarası aramalar, ankesörlü telefon kartı kullanılmadan, ücretsiz olarak yapılabilecek. Bu uygulama 24 Ekim 2011 Pazartesi günü boyunca geçerli olacak. 

Turkcell, Van'da, ön ödemeli müşterilerinin acil ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için, 1 ay boyunca ücretsiz olarak kullanabilecekleri 100 dakika ve 100 kısa mesaj (SMS) yüklüyor.

Avea de depremden etkilenen bölgedeki abonelerin mağduriyet yaşamamaları için faturalı ve faturasız tüm müşterilerin telefon hatlarına Avea'dan ücretsiz ek dakika ve SMS yüklemesi gerçekleştirildiği kaydedildi.

Avea'dan yapılan açıklamada, fatura ödenmemesinden dolayı daha önce kullanıma kapatılmış olan hatların açılması için de gerekli çalışmalar yürütüldüğü, önümüzdeki dönemde bölgede hizmet alan müşterilerin fatura ödemelerine ilişkin herhangi bir kapanma yaşanmaması için gerekli işlemlerin gerçekleştirildiği vurgulandı.

Vodafone ise Van ve çevresinde bulunan faturalı ve faturasız tüm abonelerine 1 ay geçerli olmak üzere, her yöne 100 dakika görüşme süresi ve 100 SMS yükleyecek.

Vodafone'den yapılan açıklamaya göre, son bir ay içerisinde borcu nedeniyle hattı kapanan bölgedeki tüm faturalı abonelerinin de hatlarını kullanıma açacak ve bu abonelerine 1 ay geçerli olacak her yöne 100 dakika görüşme süresiyle 100 SMS yükleyecek.


 

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı