GeriFutbol Dentinho'da sorun %22.5
MENÜ
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    1
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

Dentinho'da sorun %22.5

Dentinho'da sorun %22.5
refid:13575089 ilişkili resim dosyası

Fenerbahçe, Dentinho’nun bonservisinde toplam yüzde 77.5 payları olan Corinthians Kulübü ve iki işadamı ile anlaştı. Brezilya’ya giden yöneticiler, yüzde 22.5 payı olan Group DIS ile masaya oturacak.

FENERBAHÇE, uzun süredir peşinden koştuğu Dentinho’nun transferinde mutlu sona çok yaklaştı. Sarı lacivertliler, futbolcunun bonservisinde toplam yüzde 77.5 hisseleri bulunan Corinthians Kulübü ve iki işadamıyla her konuda anlaşma sağladı; sambacının bonservisinde yüzde 22.5 hisseye sahip olan ve şu andaki tek engel olarak görünen Group DIS adlı firmanın da birkaç gün içinde ikna olması bekleniyor.
Kamer, Ekşioğlu ve Kocaman
Fenerbahçe yöneticilerinden Cihan Kamer, İlhan Ekşioğlu ve sportif direktör Aykut Kocaman, transfer listesinin en başındaki isim olan Dentinho’nun işini bitirmek için Brezilya’ya gitti. 21 yaşındaki forvet oyuncusunun bonservisinde yüzde 57.5 hisseye sahip olan Corinthians Kulübü ve toplam yüzde 20 hisseleri bulunan Claudio Guadagno ve Jose Ferreiro adlı işadamlarıyla daha önce anlaşma sağlayan sarı lacivertlilerin önündeki tek engel, Group DIS adlı firma.
Satmaya yanaşmıyorlar
Dentinho’nun bonservisinde yüzde 22.5 hissesi bulunan Group DIS, genç yeteneğin fiyatının önümüzdeki birkaç yılda 15-20 milyon dolara çıkmasını beklediği için, şimdi satmaya yanaşmıyor. Öte taraftan kuruluşunun 100’üncü yılını kutlayan ve paraya ihtiyacı bulunan Corinthians, futbolcuyu bir an önce satıp mali kaynak yaratmak istiyor. Cihan Kamer, İlhan Ekşioğlu ve Aykut Kocaman, Brezilya’da ilk olarak Group DIS ile görüşüp, anlaşmaya çalışacak. Satış bedeli üzerinde uzlaşmaya varılamazsa, kiralama formülü devreye sokulacak.

Alternatif isimler Maicon ve Montero

F.BAHÇE eğer Denthinho’nun transferini gerçekleştiremezse, listedeki diğer isimlere yönelecek. Dentinho’dan sonraki isim Brezilya 20 Yaş Altı Milli Takımı’nın yıldızı Maicon Marques Bitencourt. 20 yaşında ve ve 1.81 boyundaki Maicon, kanatlarda ve forvette oynayabiliyor. Fluminense’de forma giyen Maicon’un değeri 4 milyon dolar
Öte yandan, Kolombiya Ligi üzerine yayın yapan www.golgolgol.net adlı internet sitesi Fenerbahçe’nin Kolombiyalı milli forvet Freddy Montero ile anlaşmak üzere olduğunu yazdı. 23 yaşındaki futbolcu ABD Ligi takımlarından Seattle’ta oynuyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle