Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Denktaş'ın sağlık durumu kritik

  A.A.
  13.01.2012 - 09:41 | Son Güncelleme: 13.01.2012 - 12:38

  Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) doktorları, KKTC'nin 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın sağlık durumunun kritik olduğunu ve ciddiyetini koruduğunu söyledi.

  YDÜ Başhekimi Dr. Sevim Erkmen ile Nöroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu, Denktaş'ın sağlığıyla ilgili basına açıklama yaptı.

  Başhekim Erkmen, Denktaş'ın durumunda, bu sabah itibariyle daha ciddi bir durumun ortaya çıktığını belirterek, şunları söyledi:

  "Solunum yetmezliği gelişti ve kalp yetmezliğinde de bir artış oldu. Bu nedenle solunum cihazına bağlanması gerekti.

  Şu an daha rahat olmakla birlikte solunum cihazında ve halen uyuyor. Durumu kritik, ciddiyetini koruyor."

  Nöroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özmenoğlu da Denktaş'ta bu sabah saat 08.30 dolaylarında solunum güçlüğünün ortaya çıktığını ve solunum cihazına bağlandığını ifade ederek, "Durumu kritik, tedavimiz ekip olarak devam ediyor, solum cihazına bağlı. İlaçla uyutuluyor" dedi.

  Özmenoğlu, ilerleyen saatlerde daha detaylı açıklama yapılacağını belirterek, soru kabul etmedi.

  EROĞLU: GEREKEN HER ŞEY YAPILIYOR

  KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, yoğun bakım servisinde tedavisi süren Denktaş için tıbben yapılması gereken her şeyin yapıldığını ve yapılmakta  olduğunu söyledi.

  Eroğlu, Denktaş'ı yoğun bakım servisinde ziyaret ederek doktorlardan bilgi aldı.

  Cumhurbaşkanı Eroğlu hastaneden ayrılırken yaptığı açıklamada, Denktaş'ın  solunum zorluğu nedeniyle doktorlar tarafından solunum cihazına bağlandığını  belirtti.

  Eroğlu, "Tıbben yapılması gereken her şey yapılmıştır ve yapılmaktadır. Yalnız  durumunun kritik olduğunu Sayın hocamız bize söylemiştir. Ama mümkün olan her şey en iyi şekilde Sayın Cumhurbaşkanımız için yapılmaktadır. Şu anda almış olduğu ilaçlarla uyuyor. Temennimiz kısa bir sürede yine geçmişte olduğu gibi sağlığına  kavuşması ve KKTC halkını üzecek bir durumla bizi karşılaştırmaması. Temennimiz  tekrar evine dönebilmesidir" diye konuştu.

  DAHA ÖNCE BÖYLE HASTANEYE KALDIRILMIŞTI / WEB TV 

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı