Gündem Haberleri

  Denizli'ye 4 yıldızlı tesis

  A.A.
  05.08.2006 - 20:51 | Son Güncelleme:

  Denizli Valisi Gazi Şimşek, açılış törenindeki konuşmasında, Denizli'nin termal kaynaklar bakımından zengin olduğunu, bunların çeşitli rahatsızlıklarda tedavi edici özelliği bulunduğunun bilimsel çalışmalarla kanıtlandığını söyledi.

  Yatırımcı Başoğlan ailesinin termal turizmde Türkiye'nin ulaşması gereken hedefte ilk adımları atanlardan olduğunu belirten Şimşek, ”Çamur ya da buradaki termal kaynaktan ilk defa yararlandık. Kadir Başoğlan isminde Marmarisli çılgın biri gelmiş burayı keşfetmiş. Çılgın diyorum, çünkü bizim milletimizin yapısında çılgınlık vardır. Ama bu çılgınlık çoğu zaman güzel işlerin başarılmasına neden olmuştur. Muğla evleriyle burada işe başlayan çılgın yatırımcı, bize çamurdan para kazanılacağını gösterdi” dedi.

  Başoğlan da turizmde farklılıkları kullanmak gerektiğini, yatırımcılar olarak bunları gerçekleştirmenin çabası içerisinde olduklarını ifade ederek, “Devlet bize destek versin, destek isterken para anlamında söylemiyorum, işlerimizi kolaylaştırsın. Gölge etmesin yeter” diye konuştu.

  Konuşmaların ardından tesisin açılışını Denizli Valisi Şimşek ile Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu birlikte gerçekleştirdi.
  12 milyon YTL'ye mal olan 500 yataklı tesiste, 4 termal havuz, 2 yüzme havuzu, 3 sauna, 3 buhar saunası, 3 Türk hamamı, güzellik ve fizyoterapi merkezi ile jimnastik salonu bulunuyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı