Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Denizlispor, eski yönetimle devam

A.A.
SON GÜNCELLEME

Denizlispor'da, geçen hafta çoğunluk sağlanamaması nedeniyle ertelenen olağanüstü genel kurul, Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda yapıldı.

Genel kurulda divan başkanlığı'na Denizli Barosu Başkanı Adil Demir, divan katipliklerine ise Ali Fuat İşmar, Mehmet Erdoğan ve Hakan Bakırsoy'un seçilmesinin ardından gündem maddelerinin görüşülmesiyle başladı.

Raporların okunması sırasında söz alan kulübün eski başkanlarından Ali Marım, kulüp başkanlığı için adaylığını açıklayan olmaması nedeniyle kulübün kayyuma kalacağını ifade ederek, eski yönetimin görevini sürdürmesini istedi.

Daha sonra Ali İpek ile birlikte yeşil-siyahlı kulübün eski ve yeni yöneticileri salon dışına çıktı. Ali İpek, kulübün kayyuma kalmaması için bir süre daha yönetimi sürdürmeyi kabul etti. Yönetimin görevi sürdürme kararının divan başkanlığına bildirilmesinin ardından yönetim kurulu seçim maddesi oybirliğiyle kaldırıldı.

Ali İpek, gazetecilere yaptığı açıklamada, kongrenin bu biçimde sürmesi durumunda Denizlispor'un kayyuma kalacağını belirterek, “Biz, Denizlispor için varız. Denizlispor'a herhalükarda sahip çıkarız. Aynı yönetimle devam ediyoruz, önümüzdeki günlerde bir kongre kararı alıp, yeni bir yönetim oluşturacağız” dedi.

Bir gazetecinin, kulüp başkanlığına aday çıkmaması olasılığını sorması üzerine İpek, “Önümüzde zaman var. Belki bizim istediklerimiz yerine gelir, biz devam ederiz” yanıtını verdi.

Yönetime devam etme kararının ardından kürsüye çağrılan İpek, “Yönetim kurulu olarak devam edeceğiz. Koskoca Denizlispor'un yaşamaması gereken şeyleri biz yaşatmayız. Önümüzdeki günlerde bir kongre kararı daha alırız. O zaman yeni bir yönetim oluşturulur. Böylesinin daha iyi olacağını düşündük. Hayırlısı olsun” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler