« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Denizlispor: Bu ceza çok ağır

Denizlispor Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Çayan, FIFA'nın Türkiye'ye verdiği 6 maç seyircisiz oynama cezasının çok ağır olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Çayan, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, Denizlispor'un ligde bulunduğu durumu değerlendirdi ve bu hafta oynanacak Konyaspor maçıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bu haftadan itibaren yapacakları maçların Denizlispor açısından büyük önem taşıdığını belirten Çayan, “Konyaspor maçıyla birlikte 6 puanlık maçlarımız başlıyor, ama 'bu maçlar 6 puanlık ve mutlaka kazanacağız' diye de bir strese girmenin anlamı yok. Biz futbolcularımıza güveniyoruz. Puanları tıkır tıkır toplayacaklar” dedi.

Denizlispor'un şu anda en önemli eksiğinin taraftar desteği olduğunu vurgulayan Çayan, Konyaspor maçında 12. adam olan yeşil-siyahlı taraftarları tribünlerde görmek istediklerini, bilet fiyatlarını da kapalı tribün 10, maraton tribün 3 ve kale arkası 3 YTL olarak belirlediklerini bildirdi.

Çayan, bir soru üzerine, “FIFA'nın Türkiye'ye verdiği ceza çok ağır. Türkiye'nin hala Avrupa'da lobisi yok. Türkiye için doğruları desteklemediler, kendi bildiklerini okudular. Ülke olarak bundan ders çıkarırız ve gerekli yerlere de mesajları veririz” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz