GeriFutbol Denizli'nin yeni başkanı Özsoy
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Denizli'nin yeni başkanı Özsoy

Denizli'nin yeni başkanı Özsoy
refid:15142582 ilişkili resim dosyası

Denizlispor'un yeni başkanlığına olağanüstü kongrede Mehmet Özsoy seçildi.

Kongreye katılan 82 kişiden 55'inin oyuyla yeşil siyahlı kulübün yeni başkanı olan Özsoy, “Yapacağımız çalışmalarla inşallah şampiyonluğa ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

Denizlispor Koleji Doğan Seyfi Atlı Kültür Salonu'nda yapılan olağanüstü genel kurul toplantısına Denizli Valisi Yavuz Erkmen, CHP Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemür, Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Denizlispor Kulübü Başkanı Ali İpek, İl Genel Meclisi Başkanı Halil Pekdemir, Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer ve Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenleli de katıldı.

Denizlispor Kulübü'nün 17 Haziran'da yapılması gereken olağanüstü genel kurul toplantısı, yeterli çoğunluk sağlanamadığından ertelenmişti. Akşam saat 19.00'da başlaması gereken genel kurul, Başkan Ali İpek'in aday olmaması dolayısıyla yeni yönetimin belirlenmesi için uzun müzakereler yapıldığından gecikmeli başladı .

Kongrede, Uğur Saraçoğlu divan başkanlığına seçildi. Divanın oluşmasının ardından gündem maddelerine geçildi. Gündem maddelerinin oylanmasından sonra verilen bir teklifle yönetim kurulunun, 1 başkanın yanısıra 24 üyeden oluşması oylandı ve kabul edildi.

Aday olarak daha önce adaylığını açıklayan Metin Türköz'ün dışında, kongre başladıktan bir süre sonra Mehmet Özsoy da genel kurulun yapıldığı salona taraftarlarla birlikte girdi. Kongreyi takip eden Özsoy, divan başkanı tarafından aday olanlar ve listelerin açıklanmasını istediği sırada, hazırladığı listeyi sundu.

İki listeyle gidilen ve 82 kayıtlı üyenin katıldığı kongre sonucunda Özsoy, 55 üyenin oyunu alarak Denizlispor'un yeni başkanı oldu. Diğer başkan adayı Metin Türköz ise 3 oyda kaldı.

DESTEK ÇAĞRISI

Kongrede bir konuşma yapan Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Denizlilileri Denizlispor'a destek vermeye çağırdı.

Erkmen, kendisinin valilikte gönüllülük esasına göre maaşlardan Denizlispor'a kesinti yapılması konusunda bir uygulama başlattığını hatırlatarak destek istedi. Bursaspor'un bir birlik ve beraberlikle şampiyon olduğunu ifade eden Vali Erkmen, birlik ve beraberlikle Denizlispor'un da şampiyon olabileceğini belirtti.

Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci de Denizlispor'un devam eden süreçte başarılara imza atacağına inandığını kaydederek, yeni yönetime destek olunmasını istedi.

Yeni kulüp Başkanı Özsoy ise “Gönül isterdi ki Süper Lig'de oynayalım. Tabii ki Bank Asya'da oynanması da dünyanın sonu değildir. Yapacağımız çalışmalarla inşallah şampiyonluğa ulaşacağımıza inanıyorum. Bir aile olduğumuzu unutmamamız gerekiyor. El birliğiyle Denizlispor'u layık olduğu yere çıkaracağımıza inanıyorum. Kaybedecek vaktimiz yok. Bu işe talip olurken bu işi bilen arkadaşlarla yola çıktık. Önceliğimiz hocamız, sonrasında lige en iyi şekilde hazırlanmak. Bizim iddiamız takımı tekrar şampiyonluğa çıkarıp tekrar Süper Lig'de oynatmak. Zor olduğunu biliyoruz. Bütün Denizlililer hep beraber olursa bu yükün altından kalkarız” dedi.

Kongreden sonra Özsoy, yaptığı açıklamada, iyi bir yönetim kurulu oluşturduklarını belirterek, daha önce görev alanlara teşekkür etti. Farklı bir yönetim oluşturduklarını ifade eden Özsoy, Denizlispor'u iyi günlerin beklediğini ve daha iyi yerlerde olacaklarını söyledi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle