Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Denizli'nin Neron'u yine yaktı

  Hürriyet Haber
  12.10.2005 - 12:38 | Son Güncelleme: 12.10.2005 - 12:38

  Denizli'de bir hafta içinde 7 araç esrarengiz şekilde kundaklanarak yakıldı. Son olarak dün gece yarım saat içinde 3 araç üzerine yanıcı madde dökülerek ateşe verildi.

  İlginç saldırılar, geçen hafta Perşembe gecesi başladı. Sümer Mahallesi'nde bir saat içinde Bekir Bozkaya'ya ait bir triportör, Recep Ulaş'a ait galeride eski model bir kamyonet ve Dokuzkavaklar Mahallesi'nde de Recep Ceylan'a ait triportör kundaklanarak ateşe verildi. İtfaiye ekipleri üç yangına da müdahale ederek söndürdü. Üç aracın da kundaklama sonucu yakıldığını belirleyen polis, tüm çabalarına rağmen ‘Neron'u bulamadı.

  Araç sahiplerinin kabusu olan Denizlili Neron, geçen Cumartesi gecesi yine ortaya çıktı. Ankara Asfaltı üzerindeki Özkardeşler Galeri'nin parkında plakasız, trafikten düşümü yapılmış eski model bir kamyonet ateşe verildi. İtfaiye yangını kısa sürede söndürdü, ancak kamyonetin motor bölümü tamamen yandı.

  Aradan üç gün geçmeden sabotajcı tekrar sahneye çıktı. Dün gece saat 22.00 sıralarında Sümer Mahallesi'nde bulunan Doğan Galeri'de eski model 20 NC 630 plakalı minibüs içine yanıcı madde dökülerek ateşe verildi. Minibüsün içi tamamen yanarken, LPG tankının alev almaması büyük bir facianın yaşanmasını önledi.

  Ardından aynı mahallede 15 dakika sonra plakasız Renault Megane marka otomobil yakıldı. Otomobil sahibi itfaiyeye gerek duymadan yangını söndürdü. Otomobilin sol ön kısmında çok az bir bölüm yandı.

  Yarım saat sonra bu kez Dokuzkavaklar Mahallesi'nde Süleyman Oğuz'a ait 20 EF 984 plakalı triportör üzerine benzin dökülerek yakıldı. İtfaiyenin müdahalesine rağmen triportör tamamen yandı.

  Pazarcılık yapan triportör sahibi Süleyman Oğuz, komşuların seslenmesiyle yangından haberdar olduklarını söyleyerek, “Düşmanım yok, ben pazarcılık yaparak geçimimi sağlıyorum. Neden aracımı yaktılar bilmiyorum” dedi.
  Polis, sabotaj olaylarının gerçekleştiği bölgede geniş çaplı arama yaptı, ancak zanlıya ait hiçbir ize ulaşamadı.

  Araç yangınlarının birbirlerine çok yakın olan Sümer ve Dokuzkavaklar Mahallesi'nde yaşanması polisin sabotajların aynı kişi tarafından yapıldığı olasılığına ağırlık vermesine neden oldu. Ayrıca, yakılan araçların çok eski olması, bazılarının trafik kaydından düşürülmüş olması da sabotajcının özellikle bu tip mali değeri düşük araçları seçtiği izlemini uyandırdı.

  Denizli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Sinan Beğenir, sabotaj olaylarını tek bir kişinin gerçekleştirdiğini düşündüklerini söyledi. Araştırmalarını aralıksız sürdürdüklerini söyleyen Beğenir, “Kundakçı özellikle eski araçları yakıyor. Akli dengesi yerinde olmayan bir kişinin yapmış olabileceğini düşünüyoruz. Kundakçı, yangını ve itfaiyecilerin müdahalesini izlemekten zevk alan biri olabilir. Zanlıyı yakalamak için aralıksız çalışıyoruz” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı