Ege Haberleri

EGE

  Denizli'nin "Ateş Savaşçıları"

  Ferah IŞIK / DENİZLİ, (DHA)
  16 Ocak 2015 - 01:09Son Güncelleme : 15 Ocak 2015 - 11:44

  DENİZLİ'nin büyükşehir olması ile birlikte yapılanmasını büyük bir hızla tamamlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerinin, geçen yıl 3 bin 367 yangına müdahale edip, 507 arama kurtarma operasyonu ve 415 trafik kazasında da görev aldığını bildirildi.


  AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kent genelinde 52 noktada hizmet veren Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerinin 573 personel ile il ve ilçelerde vatandaşların başta yangın olmak üzere, arama kurtarma, trafik kazası, sel baskını gibi olaylara müdahale ederek can ve mal güvenliğini sağlamak için gece gündüz çalıştığını söyledi. Zolan, itfaiye ekiplerinin, geçen yıl Denizli'de çıkan 3 bin 367 yangına müdahale edip, 507 arama kurtarma operasyonu ve 415 trafik kazasında da görev aldığını kaydetti.

  Denizlinin Ateş Savaşçıları


  Teknoloji, araç ve gereç donanımı anlamında Avrupa'da ne varsa Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nda da aynısının olduğuna dikkati çeken Zolan, "İtfaiye elemanlarımız 600 derece sıcaklıktaki ateşe girecek donanıma ve bilgiye sahip. Sadece yangına değil her türlü kaza ve afete karşı, sıkıntıya karşı müdahale etme imkanımız var. Bugüne kadar kendi canlarını hiçe sayarak yangın, kaza ve diğer arama kurtarma olaylarında birçok vatandaşımızın canını kurtaran itfaiye ekiplerimize çok teşekkür ediyorum" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı