Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Denizlili tekstilciler sıkıntılı

Denizli Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (DETKİB) Başkanı Raşit Güntaş, Merkez Bankası'nın kur politikalarını eleştirerek, “(Kurun yükselmesi için döviz alın) diyen Merkez Bankası Başkanı'nın politikalarına daha ne kadar dayanabiliriz?” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Güntaş, Denizli Sanayici Tüccar ve İşadamları Platformu toplantısındaki konuşmasında, sanatçıların telif hakları için Ankara'ya gittiğini, TBMM'den seslerini duyurduklarını, sıkıntılar yaşayan tekstilcilerin de bunu yapması gerektiğini söyledi.
İzmirli tekstilcilerin seslerini duyurmak için yaptığı girişimi örnek almayı öneren Güntaş, “Biz niye bekliyoruz? Biz, sanatçılar kadar yok muyuz? Lütfen artık harekete geçelim. İzmirli tekstilci iş adamlarımızı örnek alalım. Burada da bir karar verelim. Ankara'ya çıkarma yapalım” diye konuştu.
Tekstilin ülke ekonomisin omurgasını oluşturduğunu vurgulayan Güntaş, “İzmirli arkadaşlarımız omurgalarını sağlam tutabilmek için 'yürüyeceğiz' dediler. Biz de 20-25 Şubat'ta Ankara'da olalım. Çünkü, (Kurun yükselmesi için döviz alın) diyen Merkez Bankası Başkanı'nın politikalarına daha ne kadar dayanabiliriz?” ifadesini kullandı.

-BASİAD BAŞKANI KATRANCI-

Bankacıların tekstilciyi gözden çıkardığını, ucuz kredi vermediğini ifade eden Babadağlı Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) Başkanı Zafer Katrancı da şunları kaydetti:
“Daha fazla geç kalmadan harekete geçmeliyiz. 2006'nın sonunu Denizli olarak göremeyebiliriz. Ben 2 bin 700 işçi çalıştırıyorum. Çalışanların yarısını işten çıkarmak zorunda kalmak istemiyorum. Bakın İzmirli arkadaşlarımız, (İşçilerimizle birlikte Ankara'ya yürüyeceğiz) diyor. Biz de onları desteklemeliyiz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz