Ege Haberleri

  Denizlili kickboksçular madalyalarla döndü

  Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
  20.04.2016 - 14:40 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ’de Doruk Spor Merkezi ve Pamukkale Üniversitesi’nin 4 kickboks sporcusu, Antalya’da düzenlenen turnuvadan 2 altın ve 2 gümüş madalyayla döndü.

  Denizlili kickboksçular madalyalarla döndü

  Doruk Spor Merkezi’nin milli sporcuları Ahmet Özdemir, Mücahit Akyol ve Kaan Öz ile Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Ayşe Aker, 10 gün önce Antalya’da düzenlenen Uluslararası Türkiye Açık Kickboks Turnuvası’na katıldı; Denizli’yi temsil etti. Turnuvaya, Türkiye başta olmak üzere İsrail, Azerbaycan, Danimarka, Hırvatistan, Hindistan, Irak, İran, Kosova, Filistin, KKTC, Makedonya, Türkmenistan, Özbekistan, Güney Afrika’dan toplam 1200 kickboks sporcusu katıldı. Antalya Kepez Arena Spor Salonu’nda yapılan turnuvada sporcular Low Kick, Full Contact, Point Fighting, Kick Light ve Light Contact branşlarında mücadele etti.

  Doruk Spor Merkezi adına maça çıkan Ahmet Ozdemir ile Mücahit Akyol, kilolarında turnuva birincisi olarak altın madalya kazandı. Kaan Öz ise, ikinci olarak gümüş madalya kazandı. Pamukkale Üniversitesi öğrencisi milli sporcu Ayşe Aker de Point Fighting branşında 60 kiloda uluslararası ikincilik ödülü alarak, gümüş madalya kazandı.

  Kickboks Denizli Temsilcisi Zekai Doruk, sporcularıyla gurur duyduğunu belirterek, "Sporcularımız yoğun antrenmanlarının ödülünü altın ve gümüş madalya kazanarak aldı. Uluslararası turnuvada Denizli’yi ve Türkiye’yi temsil ettiler. Onlarla gurur duyuyoruz" dedi.  Etiketler: kikcboks
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı