DENİZLİ HABERLERİ

Denizlili iş adamından siyaset yorumu

DHA
27.04.2016 - 11:10Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ Genç İşadamları Derneği'nin (DEGİAD) düzenlediği, 'Denizli duayenlerle buluşuyor' konulu sohbet toplantısına katılan işadamı Mustafa Kaynak, "İşadamıysanız, siyasete ya o partiden gireceksiniz ya da girmeyeceksiniz. Başka partiye mensupsanız, hiç kimse başına neler geleceğini tahmin edemez, bilemez" dedi.
DEGİAD'ın Saki Restorant'ta düzenlediği sohbet toplantısına genç işadamları yoğun ilgi gösterdi. Denizli'nin tanınmış işadamlarından olan ve çok sayıda şirketi bünyesinde barındıran Kaynak Group'un Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaynak, eşi Nalan Kaynak ile birlikte katıldığı toplantıda genç işadamlarına hayat hikayesini anlattı, tavsiyelerde bulundu. 6 yaşına geldiğinde merhum babası Kazım Kaynak'ın kendisini çarşıdaki dükkanlarda tezgahtar olarak çalıştırmaya başladığını söyleyen Mustafa Kaynak, "Ortadoğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunuyum. İş hayatındaki başarımın en önemli nedeni küçük yaşlarda babam tarafından piyasanın içine sokulmam ve ODTÜ gibi bir üniversiteyi bitirmemdir. Denizli Lisesi'nde edebiyat bölümünü bitirdiğim halde doktor olmak istedim. İdealist bir insandım. Doktor olup, yolu olmayan Doğu Anadolu'daki yerlerde insanlara hizmet etmek istiyordum. Tıp Fakültesi'ni kazanamadım. Ekonomist oldum, babamdan kalan işin başına geçip büyüttüm" dedi. Her yerel seçim öncesi isminin Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için geçtiğini hatırlatan Mustafa Kaynak, siyasete girmeyeceğini söyledi. Siyasi partiler yasasının demokratik olmadığını, ülkede demokrasi kültürünün bulunmadığını, liderlere bağlı bir sistemin sağlıksız olduğunu sözlerine ekleyen Kaynak, "Bana neden siyasete girmediğimi her yerde soruyorlar. Son 10 yıldır sürekli ‘İşadamları siyasete girsin' iklimi yaratılıyor. İşadamı iseniz, ya o siyasi partiden siyasete gireceksin ya da girmeyeceksin. Başka partiye mensupsanız, hiç kimse başına neler geleceğini tahmin edemez, bilemez. Türkiye'nin gerçeği bu. Seçim Kanunu, Siyasi Partiler Yasası değişmeden, demokrasi kültürü oluşmadan bu ülkede siyasete girilmez. İster ben ister başka bir işadamı, kim olursa olsun; o siyasi partiden siyasete girmezse, başına neler geleceğini asla bilemez. Asla siyasete girmem, girmeyeceğim" diye konuştu.
DEGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Melek Sözkesen ile sohbet toplantısının konuğu olan işadamı Mustafa Kaynak, DEGİAD'a yeni üye olan 21 genç işadamının üyelik belgelerini verdi. Melek Sözkesen, "Üye sayımız 285'i buldu. Türkiye için üretmeye, mutlu bir toplum yaratılması için mücadeleye devam edeceğiz" dedi.

Ferah IŞIK/DENİZLİ, (DHA)
Fotoğraflı.

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Denizlili iş adamından siyaset yorumu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2016 tarihinde saat 11 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Denizlili iş adamından siyaset yorumu haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

18 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  06:22
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  13:24
 • İkindi
  16:24
 • Akşam
  18:52
 • Yatsı
  20:08
Sayfa Başı