DENİZLİ HABERLERİ

Denizlili gençlere Girişim Okulu

DHA
19.04.2016 - 14:20Son Güncelleme :

Denizlili gençlere Girişim Okulu

DHA

LİDER Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT), geleceğin iş insanları olan gençler için üç yıldır İzmir'de gerçekleştirdiği 'Girişim Okulu'nu Denizli'ye taşıdı.

Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) ve Denizli Rotary Kulübü ortaklığında Denizli'de gerçekleştirilmeye başlanan 'Yarın İçin Girişimcilik Sahnede - Engel Hiçbir Yerde' projesi kapsamında iş dünyasının başarılı girişimcilerini gençler ile biraraya getiren 'Girişim Okulu' ilgi gördü. Gençler arasında girişimciliğin özendirilmesi, girişimcilik ekosistemine genç fikirlerin katılması amacıyla LİYAKAT Derneği'nin düzenlediği 'Girişim Okulu'nda bu kez Pamukkale Üniversitesi öğrencileri ağırlandı.

DEGİAD Başkanı Melek Sözkesen'in açılışını gerçekleştirdiği Girişim Okulu'nun birinci oturumunda Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Engin Deniz Eriş ‘İnovatif Girişimcilik', Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kamil Orhan ‘Girişimciliğin Psikososyal Özellikleri', Mikado Danışmanlık ve Gelecek Daha Net Gençlik Platformu Kurucusu Serra Titiz ‘Sosyal Girişimcilik'; ikinci oturumda ise TEB İş Kurma ve Geliştirme Danışmanı Sinan Ağırnaslıgil ‘Girişimcilikte Finansal Kaynaklara Erişim', Marka Yolcusu Kitabı Yazarı İsmail Erkan ‘Girişimcilikte Marka Yaratma', Denizli Rotary Eski Dönem Başkanı Mürüvet Algümüş ise ‘Hayatın İçinde Girişimcilik‘ konularında gençlere girişimciliğe yönelik teorik ve pratik bilgiler verdi.

TED Denizli Koleji, Göz Akademi, Fuga Mobilya, TEB Girişim Bankacılığı, Forum Çamlık, Renaissance Hotel İzmir ve North Point Hotel Denizli tarafından desteklenen proje Denizlili öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı. Denizlili öğrencilere girişimcilikle ilgili bilgilerin verildiği 'Girişim Okulu'na' katılan öğrencilere katılım belgesi verildi.

LİYAKAT Koordinatör Üyesi ve Proje Lideri Oya Demir girişimciliğin farklı alanlarına yönelik temel bilgilerin verildiği Girişim Okulu'nun aynı zamanda teorik bilgiyi pratik bilgiler ile birleştirdiğini söyleyerek, "Aynı zamanda bir kariyer planlaması olan girişimcilik gençlerimize farklı kapılar açabilir. Üniversiteli gençlerimiz gelecekleri ile ilgili panlar yaparken hayata geçmiş, başarılı olmuş projeleri birebir dinlediklerinde, sorularına cevaplar bulabiliyor. Denizli'de DEGİAD ve Denizli Rotary Kulübü ile gerçekleştiridiğimiz projemiz diğer illerde de yürütmeyi planladığımız çalışmalarımıza örnek olacak. Türkiye'nin diğer illerini kapsayacak şekilde projelerimizi yürütmeye devam edeceğiz" dedi.

DENİZLİ (DHA)

FOTOĞRAF 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Denizlili gençlere Girişim Okulu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Nisan 2016 tarihinde saat 14 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Denizlili gençlere Girişim Okulu haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  08:04
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:38
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:25
Sayfa Başı