Gündem Haberleri

  Denizli'deki silah kaçakçılığı operasyonu

  DENİZLİ (A.A)
  12.01.2006 - 16:54 | Son Güncelleme:

  Denizli'deki silah kaçakçılığı operasyonuyla ilgili kapsamlı soruşturma yürütülürken, ele geçirilen silahlardan 2'sinin suikast silahı olduğu belirlendi.

  Alınan bilgiye göre, gözaltına alınan M.Ö (27) ve B.Y'nin (30) İl Jandarma Komutanlığı'ndaki sorgusu sürüyor. Yapılan araştırmada, bu kişilerin daha önce silah kaçakçılığından sabıkalarının bulunduğu belirlendi.
  Silahların nereye götürüldüğü ve araçta hangi amaçla bulundurulduğu konusunda henüz bilgi elde edilemedi. Ancak silahlardan 2'sinin suikastlerde kullanılan 9 milimetrelik “clock” marka olduğu, x-ray cihazlarında tespit edilememesi için özel bir kimyasal maddeyle kaplandığı ifade edildi.

  Clock marka silahların Irak'ın kuzeyindeki Zaho kentinde çok sayıda bulunduğu, Türkiye'ye buradan sokulmuş olabileceği ihtimali üzerinde de duruluyor. Bu silahların herhangi bir olayda kullanılıp kullanılmadığının kriminal incelemeden sonra kesinlik kazanması bekleniyor.

  Bu arada, 09 ND 015 plakalı otomobilde yapılan aramada sigara paketinin içine gizlenmiş 9 milimetrelik 20 adet mermi ile 15 gram esrar bulunduğu da öğrenildi. Yetkililer, olayla ilgili kapsamlı soruşturma yürütüldüğünü, iki kişinin sorgulamasının tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edileceğini söylediler.

  AİLESİ TESLİM ALDI

  Jandarmanın dur ihtarına uyulmaması nedeniyle çıkan silahlı çatışmada ölen Ramazan Kocaman'a (28), Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi'nde otopsi yapıldı. Kocaman'ın başında ve bacağında 1'er kurşun tespit edildi. Otopsiden sonra Kocaman'ın cenazesi Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde oturan ailesine teslim edildi.

  Denizli'deki operasyonda, jandarmanın 'dur' ihtarına uymayan 09 ND 015 plakalı araçtaki kişiler, uyarı ateşine de ateş açarak karşılık vermiş, çıkan çatışmada 1 kişi ölmüş, 1 kişi yaralanmış ve 1 kişi sağ olarak ele geçirilmişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı