DENİZLİ HABERLERİ

Denizli'de Zeybekci sevinci

DHA
19.07.2017 - 17:36Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİLİ Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin Başbakan Binali Yıldırım tarafından bugün açıklanan 66. Bakanlar Kurulu'nda Ekonomi Bakanlığı görevini sürdürmeye devam etmesi, Denizli'de sevinçle karşıladı. İş dünyası, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarından birçok kesim Zeybekci'nin Ekonomi Bakanı olarak yeni kabinede yer almasının Denizli için büyük kazanç olduğunu dile getirdi, kutlama mesajı yayınladı.

61. 62. ve 63. Hükümetler'de Ekonomi Bakanlığı yapan AK Parti Denizli Milletvekili Zeybekci, 64. Dönem Bakanlar Kurulu'nda yer almamış, Başbakan Binali Yıldırım tarafından kurulan 65. Hükümet'te ise yeniden Ekonomi Bakanlığı'na getirilmişti. Başbakan Binali Yıldırım'ın bugün açıkladığı 66. Hükümet'te Nihat Zeybekci'nin Ekonomi Bakanlığı görevini sürdürmesi Denizli'de sevinçle karşılandı. AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı yeni kabinenin Denizli ve Türkiye'ye hayırlı olmasını diledi. Denizli'nin Bakanlar Kurulu'nda yeniden yer almasının önemli ve kent için gurur verici olduğunu kaydeden Başkan Zolan, "Denizli ve Türkiye kazanmaya devam edecek. Nihat Zeybekci'nin, Ekonomi Bakanlığı gibi önemli bir bakanlığın başında olması bizim için gurur ve heyecan verici bir durum. Bakanımız, görevi boyunca yapmış olduğu hizmetlerle şehrimiz ve ülkemiz adına önemli işlerin altına imza atmıştır.  Bakanımız Nihat Zeybekci'yi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum" dedi.

"ZEYBEKCİ İLE HEP DAHA GÜÇLÜYÜZ"

Denizli Sanayici Tüccar ve İşadamları Platformu Dönem Sözcüsü ve Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan da Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin, yeni kabinede de görevine devam etmesinin ülke ve Denizli adına şans olduğunu söyledi.  "Zeybekci ile Denizli hep güçlü olmuştur, olmaya devam edecektir" diyen Erdoğan, "Bir süredir gündemde olan kabine revizyonu yapıldı ve beklediğimiz gibi Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci, görevine devam ediyor. Başarılarını hayranlıkla takip ettiğimiz Zeybekci'nin, Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımızın da takdirini kazanarak ekonomi yönetiminin kritik noktasındaki görevinde kalması, Denizli ve iş dünyası için gurur vesilesidir.  Bakanımızın bundan sonra da Denizli'mize ve ülkemize hizmetlerinin artarak devam edeceğine inancımız tamdır. Sayın Zeybekci ile Denizlimiz, güçlü olmayı sürdürecektir" diye konuştu.

"İÇİMİZDEN GELEN BİRİNİN BAKAN OLMASI ÜLKEMİZ İÇİN ŞANS"

Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanvekili Süleyman Kocasert ise, "Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci'nin görevine devam edeceğini büyük bir memnuniyet ile öğrenmiş bulunmaktayız. İhracatçı kimliği ile içimizden gelen bir olan bakanımızın ekonomi bakanlığı en başından beri söylediğimiz gibi, ülkemiz için gerçekten büyük bir şans. Çalışkanlığı ile bugüne kadar Türkiye'ye sunduğu hizmetlerin ve katkıların bundan sonra da artarak devam edeceğinden hiçbir şüphemiz yok. Bizler de hem Denizli olarak, hem de ihracatçılar olarak her zaman katkı sunmaya hazırız. Yeni kabinede Ekonomi Bakanlığı'nı sürdürecek olmasının başta kendisi olmak üzere ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını yürekten diliyoruz. Ekonomi ile ilgili diğer bakanlarımızın da görevlerine devam edecek olmasından dolayı da son derece memnuniyet duyduğumuzu ifade etmek isterim. Umuyorum ki, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, hükümetimizin ekonomiye verdiği özen ve önem sürecek ve üretilecek politikalar ülkemiz ihracatının önünü açmaya devam edecektir" dedi.

"DENİZLİ VE ÜLKEMİZ ADINA GURUR VERİCİ"

Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili ise, "Bakanımız Nihat Zeybekci'nin,   görevine devam etmesi ilimiz ve ülkemiz adına gurur vericidir. Bakanımızın yeni kabinede de görev almasını sevinçle karşıladık. Bakanımız görevini başarı ile yerine getirmektedir. Ülkemizin ekonomik anlamda kalkınması için gece gündüz çalıştığına birçok kez tanık oldum. Görevine devam etmesi ülkemiz için doğru bir karar olmuştur. Sayın Bakanımızı tebrik ediyor, görevinde başarılar diliyorum" diye konuştu.

"DÜMENDE İŞİ BİLEN KAPTAN VARSA İÇİNİZ RAHATTIR"

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz ise yaptığı açıklamada, "Denizli sevdalısı, bakanımız Nihat Zeybekci'nin, Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan kabinede Ekonomi Bakanı olarak yer alması ve görevini sürdürmesi bizleri sevindirmiştir. Nihat Zeybekci başta olmak üzere yeni kabineye başarılar diliyorum. Hayırlı olsun. Dümende işini bilen bir kaptan varsa içiniz her zaman rahattır. Türkiye ekonomisi de tecrübeli, vizyon sahibi ve başarılı bakanımız ile yoluna aynı hızla devam edeceği için mutluyuz" dedi.

Zeybekci'nin görevini sürdürmesini il teşkilatı olarak sevinçle karşıladıklarını söyleyen Filiz, "Tütün tarlasından işadamlığına, Denizli İhracatçılar Birliği'nden Denizli Belediye Başkanlığı'na, Denizli Milletvekilliği'nden Ekonomi Bakanlığı'na uzanan başarı öyküsüyle ve Denizli sevdası ile tanıdığımız Bakanımız Nihat Zeybekci'nin Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı kabinede Ekonomi Bakanı olarak görevini sürdürmes İl Teşkilatımızda  sevinçle karşılandı. Her şeyden önce yeni kabine Denizli'ye ve ülkemize hayırlı olsun. Ekonomi bakanlığının bu görevi başarı ile sürdüren Nihat Bey'de kalmasından dolayı mutluyuz. Nihat Zeybekci, uzun süre görev yaptığı Ekonomi Bakanlığı'nda deneyim ve tecrübesini kullanarak Türkiye ve Denizli için faydalı çalışmalar yapmıştır ve yapmaya devam edecektir. Hem ülkemize hem de Denizlimiz'e önemli mesafeler aldıracak politikalar üreten Nihat Zeybekci başta olmak üzere yeni kabineye başarılar diliyorum" diye konuştu.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin de Zeybekci'yi tebrik edip, görevini sürdürmesi nedeniyle başarı diledi.

Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Denizli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Denizli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Denizli'de Zeybekci sevinci haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  08:04
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:38
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:25
Sayfa Başı