Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Denizli'de yangın

  A.A
  26 Eylül 2013 - 12:54Son Güncelleme : 26 Eylül 2013 - 12:52

  Denizli'de yapımı süren şehirlerarası otobüs terminalinde yangın çıktı. İnşaat alanındaki 16 katlı binada çalışan işçeler itfaiye tarafından tahliye edilirken, dumandan etkilenen 2 işçi ise hastaneye kaldırıldı.

  Üçgen Mevkinde eski otogar alanında inşaatına devam edilen şehirlerarası otobüs terminali ve iş merkezinin alt katında, malzemelerin depolandığı bölümde yangın çıktı. 300 işçinin çalıştığı inşaat alanındaki yangın hızla yayılırken, tutuşan yalıtım malzemeleri de alanın yoğun duman altında kalmasına neden oldu.
  Kısa sürede olay yerine varan itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, inşaat alanında yer alan 16 katlı binada çalışan ve yoğun duman nedeniyle alt katlara inemeyen işçiler, itfaiye ekipleri tarafından inşaatın dış asansörü aracılığıyla tahliye edildi. Bu arada dumandan etkilenen işçilere olay yerinde bekletilen ambulanslarda müdahale yapıldı, iki işçi ise hastaneye kaldırıldı.
  Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonrası yangın kontrol altına alındı. Tutuşan yalıtım malzemelerinin içten yanmaya devam ettiği ve ekiplerin soğutma çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.
  Başkan Yardımcısı Gökoğlan, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının binanın alt katındaki strofor köpüklerin bulunduğu mekanik depo alanında çıktığını belirtti. Gökoğlan, "Yangın, yukarıda yoğun bir duman baskısı oluşturdu ve çevreyi duman kapladı. İtfaiye ekipleri işçileri tahliye etti, herhangi bir can kaybımız yok. Şu anda yangın söndürüldü" dedi.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı