DENİZLİ HABERLERİ

Denizli'de yabancı turist seferberliği

DHA
28.04.2017 - 18:46Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ Valililiği, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Pamukkale'ye ve tüm kente gelen turist sayısını arttırmak için, Antalya Aydın ve Muğla'da faaliyet gösteren turizm acenteleriyle toplantı düzenledi.

Denizli Valiliği, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Pamukkale ve birçok antik kente ev sahipliği yapan Denizli'ye gelen yabancı turist sayısını arttırmak için çalışmalara devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Antalya, Muğla ve Aydın'da faaliyet gösteren turizm acente temsilcileri kente davet edildi. Vali Ahmet Altıparmak'ın da katıldığı toplantıda, Denizli'nin turizm konuları masaya yatırıldı. Karahayıt'ta bulunan PAM Otel'de düzenlenen toplantıya, Vali Ahmet Altıparmak, AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Gülsüm Çelebi, Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen ile davetli olarak gelen turizm acente temsilcileri katıldı. Termal sağlık turizmi başta olmak üzere turizm ile ilgili tüm konuların masaya yatırıldığı toplantıda konuşan Vali Ahmet Altıparmak, acentelerin bölgeye olan ilgisini arttırmaya çalıştıklarını belirterek, "Pamukkale, termal sağlık turizmi, ören yerleri ve belediyelerimizin geliştirmiş olduğu parklar ve yayla turizmi gibi değerlerimizi paylaşarak arkadaşlarımızın bölgeye olan ilgilerini arttırmaya çalıştık. Toplantımıza iştirak eden seyahat acenteleri, Avrupa, Rusya, Baltık ve Ortadoğu ülkelerinden gelen turistlere aracılık ediyorlar ve bölgemizi çok iyi biliyorlar.Termal turizmin burada istediğimiz anlamda popüleritesinin olmadığını düşünüyoruz. Bu konuda çalışıyoruz. Bölgedeki balon turlarının faaliyete geçmesi ve yamaç paraşütü bir cazibe alanı oluşturuyor. Bölgemize daha çok yabancı turistin gelmesini sağlamak amacıyla çalışmalarımız hızla devam edecek" dedi.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Denizli'de yabancı turist seferberliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 18 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Denizli'de yabancı turist seferberliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı