Ege Haberleri

EGE

  Denizli'de öğretmenlere afet eğitimi

  Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)
  23 Eylül 2014 - 01:17Son Güncelleme : 22 Eylül 2014 - 11:24

  DENİZLİ'de afete hazır okul kampanyası kapsamında, 17 okul yöneticisi ile 20 öğretmen afet ve acil durum planı hazırlıkları konusunda eğitim aldı. Eğitimi tamamlanan katılımcılara, törenle sertifika verildi.


  Milli Eğitim Bakanlığı ile Başbakanlık Afet ve Acil Yönetimi Başkanlığı arasında imzalanan afete hazır okul kampanyası protokolü uyarınca, kentteki 17 okul müdürü ve 20 öğretmen eğitime alındı. Yönetici ve öğretmenlere okullarında afet ve acil durum planlarının hazırlanmasını sağlayacak bilgilerin verildiği eğiminin sonunda, katılımcılara törenle sertifika verildi. Törene İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Recep Demirci, AFAD Şube Müdürü Yusuf Karayel de katıldı.
  Afete hazır Türkiye projesinin üçüncü ayağının afete hazır okul olduğunu belirten Demirci, "Öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz eğitimden geçti. Okullarda afet ve acil durum planları hazırlanacaktır. Bu görev artık eğitim alan yönetici ve öğretmenlerimizin görevi" dedi. Çocukların güvenli ortamlarda eğitim almaları için çaba harcadıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 17 yönetici ve 20 öğretmenin ilk grupta afet eğitimi aldığını ve eğitimlerin süreceğini belirtti. Kursu tamamlayan 37 yönetici ve öğretmene sertifikalarını Mahmut Oğuz ve Recep Demirci verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı