Ege Haberleri

EGE

  Denizli'de Kadın Dayanışma Merkezi açıldı

  Ferah IŞIK / DENİZLİ, (DHA)
  27 Ocak 2012 - 11:38Son Güncelleme : 27 Ocak 2012 - 11:38

  Denizli Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin girişimleriyle oluşturulan Kadın Danışma Merkezi törenle hizmete açıldı, Psikolog ve hukuk danışmanlarının görev alacağı merkez, sorunları olan, nereye nasıl başvuracağını bilemeyen kadınlara danışmanlık yapılacak

  Denizli'de çok sayıda kamu kurum ve kuruluşu ile sivil toplum örgütünün destek verdiği Kadın Danışma Merkezi'nin, Kent Konseyi binasındaki açılışına Denizli Belediyesi Kent Konseyi Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, Belediye Başkan Yardımcısı Nilgün Ök, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüdaverdi Otaklı, Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin Nas, Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Denizli İl Müdürü Ahmet Altın, Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Doğan ile meclis üyelerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Kadın Meclisi olarak en büyük hayallerinden birini gerçekleştirdiklerini dile getiren Başkan Ayşe Doğan, “Hukukçu ve psikologların görev alacağı bu merkezde bundan böyle kadınlarımızın her türlü sorununun yanında olacak ve çözümü için birlikte hareket edeceğiz” dedi.
  Hukuksal anlamda Kadın Danışma Merkezi'ne başvuran tüm kadınlara her türlü yardıma hazır olduklarını söyleyen Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan, böylesine önemli bir oluşuma katkı koymaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin Nas, üniversite bünyesinde faaliyetini yürüten Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde gerçekleştirilen aktiviteler ile kadın sorunlarının toplumun gündemine bilimsel bir perspektifte taşıdıklarını edindikleri tecrübeleri üniversite olarak Kadın Danışma Merkezi'nin çalışmalarına da yansıtacaklarını dile getirdi. Denizli'de bir Aile Danışma Merkezi'nin açılışı için hazırlıklar yaptıklarını dile getiren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Denizli İl Müdürü Ahmet Altın, açılan Kadın Danışma Merkezi'nin önemli bir ihtiyacı gidereceğinin altını çizdi.
  Denizli Belediyesi Kent Konseyi Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, toplumda dezavantajlı konumda olan kadınların sıkıntılarını paylaşabilecekleri bir birimin oluşturulduğunu kaydetti. Merkezin, problemi için nereye ve nasıl başvuracağını bilemeyen kadınlara danışmanlık yapacağını ve yol göstereceğini belirten Çınar, “Şiddetin her türüne maruz kalan, hukuksal, ekonomik ve sosyal sorunlar yaşayan kadınların yanlarında olacağız. Merkezin amacına ulaşması için çok çalışacağız. Sosyal belediyecilik anlayışı gereği koruyucu kollayıcı ve yönlendirici olacağız” diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı