Ege Haberleri

EGE

  Denizli'de Işıklı Göl dondu

  Tunay YAZICI / Ferah IŞIK / ÇİVRİL (Denizli) (DHA)
  20 Ocak 2012 - 16:29Son Güncelleme : 20 Ocak 2012 - 16:32

  Son 48 yılın en soğuk ocak ayının yaşandığı Denizli'de, Çivril İlçesi'nde 2 gecedir hava sıcaklığı eksi 20 dereceyi buldu. Çivril'deki Işıklı Gölü tamamen buz tuttu.

  Son 48 yılın en soğuk ocak ayının yaşandığı Denizli'de, Çivril İlçesi'nde 2 gecedir hava sıcaklığı eksi 20 dereceyi buldu. Çivril'deki Işıklı Gölü tamamen buz tuttu.
  Denizli'de 10-11 ocak günlerinde yağan karın ardından hava sıcaklığında önemli düşüş oldu. Son 48 yılın en soğuk ocak ayının yaşandığı Denizli'de, Çivril'deki Işıklı Göl'ü tamamen buz tuttu. Göl kenarındaki balıkçı kayıkları buzun içinde kaldı. Çivrilliler buz tutan gölün üzerinde motosiklete bindi, yürüdü, çocuklar oyunlar oynadı.
  Işıklı Gölü kenarındaki bir restoranın işletmecisi olan 58 yaşındaki Mustafa Yüce, “1976 yılında da Işıklı Göl'ü kısmen buz tutmuştu. Ama durum bu kez çok farklı. Bugün hava sıcaklığını eksi 17 derece olarak ölçtüm” dedi.
  Beydilli Köyü sakinlerinden 44 yaşındaki Önder Uyar da aşırı soğuk nedeniyle Akdağ'dan başta geyikler olmak üzere çok sayıda yaban hayvanının köylere kadar indiğini, kuşların çaresizlikten evlere saçaklarına sığındığını söyledi.
  Yine Beydilli Köyü'nde yaşayan 50 yaşındaki Mehmet Gönen de havanın ilk ilk kez bu kadar soğuk olduğunu gördüğünü belirtti. Öte yandan, Denizli Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, yarından itibaren soğuk havanın etkisini kaybetmeye başlayacağını bildirdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı