Gündem Haberleri

  Denizli'de eylemci çadırları toplandı

  Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
  11.06.2013 - 17:43 | Son Güncelleme:

  Denizli'de Delikliçınar Meydanı'nda Gezi Parkı'na destek eylemi yapan protestocuların malzemeleri, belediye ekipleri tarafından toplandı.

  Denizli'de  Taksim Gezi Parkı olaylarına destek veren bir grup eylemcinin çadır ve pankartları polis tarafından toplandı. Eylemlere 11 gündür müdahale etmeyen polis, meydanda yatıp kalkan bir grup eylemcinin bütün eşyalarını, mini çöp kamyonuna yükleyip götürdü.

  İstanbul Taksim Gezi Parkı eylemlerine destek vermek amacıyla Denizli’nin Delikliçınar Meydanı’nda süren protestolar kapsamında bir grup eylemci, ağaçların altında çadır kurdu. Çadırlarda yatıp kalkan ve burada vakit geçiren 7 kişilik gruba polis de 11 gündür müdahale etmedi. Ancak bugün sabah saatlerinde, sivil polisler eylemcilerin pankart, çadır ve battaniyelerini topladı. Eylemcilerin eşyaları Denizli Belediyesi’nin mini çöp kamyonuna polis tarafından yüklenerek götürüldü. Eylemci grup polislere itiraz etse de başarılı olamadı.

  Eylemci gruptakiler, polislerin eyleme son verilmesini istediğini ve bütün eşyalarını götürdüğünü, pankartları da yerlerinden söktüğünü ifade etti. Grup, meydanda beklemeye devam ediyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı