Ege Haberleri

EGE

  Denizli'de dört mahallenin alt yapısına 39.5 milyon Euro'luk kredi

  Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)
  10.01.2015 - 01:10 | Son Güncelleme: 09.01.2015 - 12:02

  DENİZLİ Büyükşehir Belediyesi kent merkezindeki dört mahallenin içme suyu, atık su ve yağmur suyu şebekesinin yenilenmesi için Dünya Bankası ile 39 milyon 520 bin Euro'luk kredi anlaşması imzaladı.


  Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin İncilipınar, Cumhuriyet, Fatih ve Deliktaş mahallelerinde başlayan 120 milyon lira tutarındaki alt yapı yatırımından sonra Merkez Efendi İlçesi'ndeki İlbade, Muratdede, Akkonak ve Karaman Mahalleleri için de harekete geçildi. Bu dört mahallenin içme suyu, atık su ve yağmur suyu şebekelerinin yenilenmesi amacıyla İller Bankası aracılığıyla Dünya Bankası ile 39 milyon 520 bin Euro'luk kredi anlaşması imzalandı. İmza törenine; AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Mahmud Güngör, Dünya Bankası yetkilisi Canan Yıldız ve İller Bankası Uzmanı Gökhan Gökçe katıldı.
  Kentin altyapı çalışmalarına güçlü bir şekilde başladıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, "Başka bir bölgede de yine Dünya Bankası kredisi ve İl Bank işbirliği ile Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak bir alt yapı projesine daha imza atacağız. Bu kredi ile Karaman, Akkonak, Muratdede ve İlbade mahallelerinin altyapı sorununu çözeceğiz" dedi. İçme suyu hatlarının yenilenmesiyle vatandaşların daha kaliteli su tüketeceğine dikkati çeken Başkan Zolan, "Baştan sona atık su arıtma ve kanalizasyon sistemimizi söz konusu mahallerimizde değiştireceğiz. Artık buralarda kanalizasyonlarımız daha iyi işler hale gelecek. Bölgede olmayan yağmur suyu hatlarımızı da inşa edeceğiz. 2016 yılının kasım ayı sonunda Karaman, Akkonak, Muratdede ve İlbade mahallelerimizde çalışmalarımızı tamamlamış olacağız" dedi. Dört mahalledeki altyapı projesiyle 61.3 kilometre içme suyu, 50.8 kilometre atık su ve 19.2 kilometre yağmursuyu şebeke hattı yapılacağı açıklandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı