Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Denizli'de domuz gribinden ilk ölüm

  Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
  17.11.2009 - 15:35 | Son Güncelleme: 17.11.2009 - 15:36

  DENİZLİ'de bedensel engelli, 14 yaşındaki Ahmet Hüsrev Çetin, domuz gribinden öldü.

  Kervansaray Mahallesi'nde oturan bedensel engeli Çetin 10 gün önce evlerinde rahatsızlandı. Ailesinin Sağlık Ocağı'na götürdüğü Ahmet Hüsrev Çetin'e ‘soğuk algınlığı' teşhisi konulduktan sonra reçete yazılarak evine gönderildi. 2 gün sonra Çetin'in hastalığının artması üzerine ailesi bu defa Denizli Devlet Hastanesi'ne götürdü. Ahmet Hüsrev Çetin'nin Dahiliye Servisi'nde yapılan tetkiklerinde, H1N1 virüsü taşıdığı belirlenerek, tedavi altına alındı. Bedensel engeli nedeniyle kaslarının direnci düşük olan Çetin, doktorların müdahalelerine rağmen bu sabah kurtarılamadı. Ahmet Hüsrev Çetin'in Denizli'de domuz gribinden ölen ilk kişi olduğu belirtildi.

  Oğlunun ölümünü “Allah'ın bir takdiri” olarak değerlendiren 52 yaşındaki Mehmet Çetin, “İki hafta önce gittiğim İstanbul'da grip olmuştum. Ancak, daha sonra iyileştim. İlk önce oğluma virisün benden geçmiş olabileceğini düşündüm. Ancak, ben doktora bile gitmeden iyişleştim. Oğlum, bedensel engelli olduğu için dışarı da çıkamıyor. Son 1 ay içeresinde bir kez alışveriş merkezine götürdük. Bu nedenle virisü dışarıdan da kapmış olamaz. Nasıl, domuz gribi virüsüne yakalandı anlamış değilim” dedi. Acılı baba, ailelerinin karantinaya alınmasının söz konusu olmadığını da söyledi.

  Denizli Valiliği yetkilileri konuyla ilgili gerekli açıklamanın daha sonra Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacağını bildirdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı