Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Denizli'de dehşet: 3 ölü

  Osman Nuri BOYACI/ DENİZLİ, (DHA)
  24.08.2012 - 09:54 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ’de, İl Genel Meclisi eski üyesi Mehmet Elyas (57) prostat kanseri olduğunu öğrendikten sonra bunalıma girip eşi Aysun Elyas (55) ve İnşaat Mühendisi oğlu Ahmet Sait Elyas’ı (33) öldürdükten sonra aynı tabancayla intihar etti.

  Olay, Ahmet Sait Elyas’ın eşi Nafiye Elyas’ın, kocasına ulaşamaması üzerine merak edip yardım istediği komşuyla camı kırarak eve girmesi üzerine ortaya çıktı.

  Mehmet İhsan Elyas’ın imam nikahlı bir eşinin daha olduğu, yıllardır süren bu ilişki yüzünden eşi ve çocuklarıyla sık sık tartışmalar yaşandığı öne sürüldü.

  Denizli’de şok yaratan olay, dün saat 20.00 sıralarında ortaya çıktı. Bir bankada çalışan Nafiye Akbay Elyas (32), babası hasta olduğu için ziyarete giden eşi Ahmet Sait Elyas’a (35) telefonla ulaşamayınca, kayınpederi Mehmet İhsan Elyas’ın Cankurtaran Mahallesi Atatürk Caddesi 1028 Sokak’taki iki katlı müstakil evine gitti. Zile basıp cevap alamayan Nafiye Akbay Elyas, komşuları Ali Sevim’den yardım istedi. Ali Sevim’le camı kırıp içeri giren Nafiye Akbay Elyas, serbest ticaret yapan eşi Ahmet Sait Elyas, kayınpederi Mehmet İhsan Elyas ve kayınvalidesi Ümmühan Aysun Elyas’ın (55) cansız bedenleriyle karşılaştı.

  2 AY ÖNCE PROSTAT KANSERİ AMELİYATI OLMUŞ

  Sinir krizi geçiren Nafiye Akbay Elyas’ın, komşusu jandarmayı aradı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri evdeki üç kişinin de öldüğünü tespit ederken, jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı. İlk incelemede 1994-1999 yılları arasında Doğru Yol Partisi’nden Denizli İl Genel Meclisi üyeliği yapan inşaat yüksek mühendisi Mehmet İhsan Elyas’ın göğsünden, Aysun Ümmühan Elyas ve Ahmet Sait Elyas’ın enselerinden birer kurşunla vurulduğu belirledi. Prostat kanserine yakalanan ve iki ay önce ameliyat olduğu belirlenen Mehmet İhsan Elyas’ın cinnet geçirerek bir gece önce saat 02.30 sıralarında eşi Ümmühan Aysun Elyas ve oğlu Ahmet Sait Elyas’ı enselerinden tabancayla vurduktan sonra, göğsüne ateş ederek yaşamına son verdiği belirlendi.

  BABASI İNTİHAR ETMESİN DİYE YANINDA KALIYORMUŞ

  Eşini ve oğlunu öldürüp intihar eden Mehmet İhsan Elyas’ın, prostat kanseri ameliyatı olduktan sonra kullandığı ilaçların da etkisiyle bunalıma girdiği, iki gün önce de fazla miktarda ilaç içip intihara kalkıştığı, ambulansla hastaneye kaldırılıp, bir gün kontrol altında tutulduktan sonra taburcu edildiği belirtildi. Eşinin cansız bedeniyle karşılaşan Nafiye Akbay Elyas, işletme mezunu olan ve bir süre bankada çalıştıktan sonra serbest ticaret yapmaya başlayan eşi Ahmet Sait Elyas’ın, babasının intihar girişiminden dolayı duyduğu endişe yüzünden anne- babasının evine gelip yanlarında kaldığını söyledi. Ahmet Sait Elyas’ın, olay gecesi de babasının tavırlarından endişe ettiği bu yüzden yattığı odanın kapısını kilitlediği, ancak cinnet geçiren babanın balkondan içeri girerek oğlunu öldürdüğü belirlendi.

  İMAM NİKAHLI 2’NCİ EŞ

  Savcılık soruşturmasının ardından cenazeler otopsi için Pamukkale Üniversitesi Morgu’na kaldırılırken, Mehmet İhsan Elyas’ın imam nikahlı bir eşinin daha olduğu, yıllardır süren bu ilişki yüzünden eşi ve çocuklarıyla sık sık tartışmalar yaşandığı kaydedildi. Babasının kurşunuyla can veren Ahmet Sait Elyas’ın bu yüzden babasıyla dargın olduğu, 4 ay önce barıştığı belirtildi. Denizli’de minibüscülük yapan küçük oğlu Fatih Elyas’ın ise iki ay önce evlendiği, baba Mehmet İhsan Elyas’ın evliliği onaylamadığı için düğüne gitmediği belirtildi.

  KOMŞULARIYLA DA ARASI AÇIKMIŞ

  İnşaat yüksek mühendisi Mehmet İhsan Elyas’ın komşularıyla da arasının iyi olmadığı, kimseyi misafir kabul etmediği, özellikle prostat kanseri olduktan sonra, bir çok kişiyle bağını kopardığı öne sürüldü. Mehmet İhsan Elyas, eşi ve oğlunun cenazelerinin, Pazar günü Tavas İlçesi’nde toprağa verileceği bildirildi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı