Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Denizli'de 34 çocuk zehirlendi

  A.A
  08 Ekim 2007 - 17:08Son Güncelleme : 08 Ekim 2007 - 17:08

  Denizli'nin merkeze bağlı Akdere köyünde 34 çocuk, zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

  Merkeze bağlı Akdere köyünde, Akdere İlköğretim Okulunda eğitim gören bazı öğrenciler, öğle saatlerinde rahatsızlandı.

  Bulantı ve kusma şikayetiyle okul yönetimine başvuran 34 öğrenciden 15'i Denizli Devlet Hastanesinde, 19'u ise Servergazi Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

  Çocuklarla birlikte Denizli Devlet Hastanesine gelen Akdere Köyü Muhtarı Muhammed Saraç, içme suyu şebekesinin zehirlendiğini iddia etti.

  Sabah saatlerinde köye su sağlayan deponun yakınlarında oturan bir kişinin kendisini arayarak suyun zehirlendiğini söylediğini öne süren Saraç, “Çocukların su içmemesi için okula telefon ettirdim. Konuyu jandarmaya ve İl Sağlık Müdürlüğüne haber verdik. Soruşturuyorlar” dedi.

  İL SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN AÇIKLAMASI

  İl Sağlık Müdürü Erdoğan Taş, iddialara ilişkin yaptığı açıklamada, konuyu sabah saatlerinden bu yana takip ettiklerini belirtti.

  Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin söz konusu su deposundan numune topladıklarını ifade eden Taş, şunları kaydetti:

  “Şu anda depo tamamen boşaltıldı. Rahatsızlanan hastalar, izleme amaçlı olarak hastanelerde tutuluyor. Depodan alınan numuneleri Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığına göndereceğiz. Oradan gelecek olan sonuca göre hareket edeceğiz. Bölgede yaşayan vatandaşlarımız rahat olsunlar. 112 ambulanslarımız beklemede. Müdürlüğümüze bağlı ekipler bölgede çalışma yapıyor. Hastaneler konuyla ilgili uyarıldı. Zehirlenme belirtileri zirai ilaçtan kaynaklanıyorsa ona göre önlem alınacak.”

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı