Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Denizli'de 220 sustalı bıçak ele geçirildi

  Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
  02 Temmuz 2007 - 17:51Son Güncelleme : 02 Temmuz 2007 - 17:52

  DENİZLİ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri düzenledikleri ‘Sustalı Operasyonu’yla 220 sustalı bıçak ve 16 muşta ele geçirdi.

  Son dönemde bıçak kullanımının, bıçakla yaralama olaylarının artması üzerine harekete geçen Emniyet Müdürlüğü ekipleri, önceki gün Atatürk Bulvarı'nda dört ayrı hediyelik eşya satan mağazaya baskın yaptı. İşyerlerinde yapılan aramalarda 16 muşta ve 220 sustalı bıçak bulundu. Ele geçirilen bıçakların Çin malı olduğu, ışık, saat, çakmak gibi ek özelliklerinin de bulunduğu öğrenildi.

  Denizli Emniyet Müdürü Muzaffer Erkan, operasyonla ilgili şunları söyledi:

  “Bir basın mensubu arkadaşımızın ihbarıyla operasyon düzenledik. Hediyelik eşya satan dört ayrı işyerine yapılan baskında taşınması ve satılması yasak olan bu bıçakları ele geçirdik. Bu aletler çok tehlikeli. 6136 Sayılı Kanuna göre suç unsuru taşımıyor ama Valilik kararıyla suçun önlenmesi için satışı ve kullanılması yasaklanmıştı. Ekiplerimizin yaptığı uygulamalarda vatandaşların üzerinde bu tür bıçaklar ele geçiriyoruz. Aileler çocuklarına dikkat etsinler, bu tür bıçak ve gaz tabancası gibi aletleri taşıtmasınlar. İşyeri sahipleri de yasak olan aletlerin satışını yapmasın” dedi.

  Erkan, bıçakların ele geçirildiği hediyelik eşya mağaza sahipleri hakkında yasal işlem yapılacağını da sözlerine ekledi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı