« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Denizli'de 2. Pamukkale yürüşü

Denizli'de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Herkes İçin Spor İl Temsilciliği tarafından organize edilen 2. Pamukkale Antikkent Travertenler Yürüyüşü yapıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Pamukkale'nin tanıtılması amacıyla Pamukkale Beldesi Kocaçukur önünden başlayan yürüyüş, Kuzey Kapısı, Antik Mezarlık, Hierapolis antik kenti, antik tiyatro ve travertenler güzergahı takip edilerek, başlama noktası olan Kocaçukur'da son buldu.

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, yaptığı açıklamada, dünya sağlıklı kentler projesi kapsamında, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu'nun yurt genelinde sağlıklı yaşam yürüyüşleri başlattığını, kendilerin de bu yıl ikinci yürüyüşü gerçekleştirdiğini söyledi.

Geçen yıl yaklaşık 30 kişilik bir grupla yürüyüş yaptıklarını kaydeden İbanoğlu, “Bu yıl, beklediğimiz kadar olmasa da güzel bir ilgi var. Amacımız, sporun insan sağlığı açısından önemini vurgulamak. Bunu yaparken de dünyanın göz bebeği olan Pamukkale'yi tanıtmak istedik. Bu nedenle yürüyüş güzergahı olarak antik kent ve Pamukkale'yi seçtik” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz