« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Denizli Valisi'nden şampiyon boksöre ödül

Denizli Valisi Yavuz Erkmen, 22-27 Ocak 2011 tarihleri arasında Kocaeli'nin Gebze ilçesinde düzenlenen Türkiye Bayanlar Ferdi Boks Şampiyonasında, sıkletinde birincilik elde eden milli boksör ve Gözler İlköğretim Okulu beden eğitimi öğretmeni Selma Yağcı'yı ödüllendirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Erkmen, Türkiye Bayanlar Ferdi Boks Şampiyonası'nda birinci olan Selma Yağcı'yı makamında kabul etti.

Milli boksör Selma Yağcı'nın ulusal ve uluslararası yarışmalarda elde ettiği derecelerle Denizli'yi gururlandırdığını ifade eden Erkmen, aynı zamanda öğretmenlik yapan sporcunun başarılarıyla örnek teşkil ettiğini dile getirdi.

Erkmen, Yağcı'nın spor sevgisini gençlere aşılayarak, Denizli'de pek çok gencin spora yönlenmesinde katkıda bulanacağına inandığını belirterek, milli sporcuyu takdirname ve altın ile ödüllendirdi.

Milli sporcu Selma Yağcı da Vali Yavuz Erkmen ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz'un destekleriyle bu başarıyı elde ettiğini ifade ederek, “Bundan sonraki süreç içerisinde hedefim, olimpiyat elemelerini geçip olimpiyatlarda Denizli'yi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek” dedi.

Milli Sporcunun ödüllendirildiği törende İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz da hazır bulundu.
Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü mezunu olan ve iki yıldan bu yana beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan Selma Yağcı, 185 defa milli formayı giydi. Milli forma altında 2001 yılından bu yana sayısız başarıya imza atan Yağcı, 2008 yılında Avrupa Şampiyonasında birincilik, Çin'de yapılan Dünya Şampiyonası'nda da ikincilik elde etmişti.

Bunları da Beğenebilirsiniz