« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Denizli' üst sıraları hedefliyor

PTT 1. Lig'de ekiplerinden Denizlispor'un kulüp başkanı Süleyman Urkay, hedeflerinin ligin zirvesinde yer almak olduğunu belirtti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yeni yönetim kurulu üyeleriyle kulüp binasında basın toplantısı düzenleyen Urkay, Denizlispor'da yöneticilik yapmanın "ateşten gömlek" giymek gibi olduğunu söyledi. Urkay, yönetim kurulunda yer alanların kulübün sıkınıtılara ortak olduğunu belirterek, "Aldıkları sorumluluğun ne olduğunu biliyorlar, sıkıntıların neler olduğunu ve nasıl çözüleceğini de biliyorlar" dedi.

Geçen yılki hataları tekrarlamak istemediklerini kaydeden Urkay, mali yapılarını düzelttiklerini, kurumsallaşma yolunda adımlar attıklarını ve altyapılarını güçlendirdiklerini söyledi.

Süleyman Urkay, daha güçlü bir yönetim kurulu oluşturduklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunlar bizi daha yukarı taşıyabilecek, bu şehrin markasıyla spor kulübünü bir arada taşıyabilecek dengede. Bundan sonra bu takımın hedefi ligde kalmak değil, ligin zirvesinde olmak. Bütün çalışmalarımız buna göre olacak. Bu zirveyi istemek, yalnızca yönetimin istemesiyle olacak işler değil. Bunda yerel yöneticilerin, taraftarın ve medyanın çok büyük rolü olacak. Bu şehir bu duygularla ortak hareket ederse zirvede yer almak çok zor değil."

Gelecek haftanın sonuna kadar 3 transferi bitireceklerini bildiren Urkay, "Yarışan kadronun köşe taşları olacak 3 transferin yanında geleceğe dair yatırım anlamında 10'a yakın genç arkadaşlarımızla bir hafta içinde anlaşacağız. Kadromuz üç aşağı beş yukarı şekillenmiş olacak" diye konuştu.

Denizlispor'da Mustafa Üstek'in başkan yardımcılığına, Halil Uzun'un mali işlerden sorumlu asbaşkanlığa, Cahit Özdemir'in idari işlerden sorumlu asbaşkanlığa, Hikmet Çelikkol'un profesyonel futbol şubeden sorumlu asbaşkanlığa, Turgay Yılmaz'ın Ar-Ge'den sorumlu asbaşkanlığa, Mehmet Erçelik'in tesislerden sorumlu asbaşkanlığa, basın ve medya ilişkileri sorumluluğuna Yasin Özpek'in, gençlik geliştirme merkezi ve futbol altyapı sorumluluğuna da Ali Bozkır'ın getirildiği bildirildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz