Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Denizli: Urfa'da oynamaya razıyız

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli şu an performanslarının yüzde 70 civarında olduğunu ancak 1 ay içinde hem oyun olarak hem de fizik olarak istenilen seviyeye geleceklerini söyledi.

ÖVÜNÇ ÖZDEM - İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Gençlerbirliği maçının hazırlıklarını bu sabah yaptığı antrenmanla sürdüren Beşiktaş'ta teknik direktör Mustafa Denizli antrenman öncesinde basın mensuplarıyla sohbet etti. Denizli sohbet toplantısında transfer konusunda bir gelişme olmadığını, şu an transfer için verilmiş bir kararları da bulunmadığını ifade etti.

Tecrübeli teknik adam sakatlığının tedavisi için İspanya'da bulunan Arjantinli futbolcu Delgado'nun durumunun her geçen gün daha iyiye gittiğini belirterek, "Delgado önümüzdeki hafta sonu İstanbul'a dönerek tedavisinin geri kalan kısmını burada sürdürecek. Batuhan da 3 haftaya kadar tedavisinin ardından bizimle beraber olacak. Şu an takım olarak performansımız yüzde 70 civarında. 1 ay sonra hem fizik hem de oyun olarak istediğimiz noktaya geleceğiz. Şu anda 25 kişilik bir kadromuz var. Batuhan'ın da gelmesiyle bu sayı 26 olacak. Geçtiğimiz sezon 20-22 kişilik bir futbolcu kadrosuyla mücadele ediyorduk. Ama bu sezon 3 kulvarda yarışıyoruz. Kadromuzun daha derin olması bizim lehimize. Şampiyonlar Ligi maçları başladığında fikstürümüzde birçok sıkışıklık yaşacağız. Derbiler ve deplasman maçları üst üste gelecek. Ama ben kadroda tuttuğum isimleri süs bitkisi olarak burada bulundurmuyorum. Hepsinin takım için faydası olacaktır. Şu anda forma giymeyen kadromuzdaki oyuncularımız, gözümü kırpmadan yeri geldiğinde şans vereceğim isimlerdir. Zaten böyle olmasa bizim aramızda olmazlardı" dedi.

BENİM BEŞİKTAŞ'I TERİM'İN MİLLİ TAKIMI BIRAKMAYA NİYETİ YOK

Mustafa Denizli son dönemde kendisinin Fatih Terim'in ardından milli takımın başına geçeceği şeklindeki spekülasyonları da kesin bir dille yalanlayarak, "Bu konu nasıl bu hale geldi bilmiyorum. Ne benim Beşiktaş'ı bırakmaya, ne de Fatih'in milli takımı bırakmaya niyeti yok. Bu konuyla ilgili yazılan yazıları ve yapılan yorumları 'Abesle iştigal etmek' olarak değerlendiriyorum. Bu konuları ciddiye alıp konuşmak bile yersiz. Ben Beşiktaş'ı bırakmış olsam bile milli takım teknik direktörlüğünü düşünmem, bunu çok açık şekilde söylüyorum. Fatih de görevini layıkıyla yapan bir teknik adam. Bu konunun burada kapanmasını istiyorum" şeklinde konuştu.

URFA'DA OYNAYALIM

Beşiktaş teknik direktörü, seyircisiz oynama cezasının bir kulübe verilebilecek en ağır ceza olduğunun altını çizerek, "Bu cezanın kulüpten çok futbola verilen bir ceza olduğunu düşünüyorum. Federasyon seyircisiz oynama cezası yerine başka bir sahada oynama cezası verebilir.  Seyircisiz oynama cezası yerine Urfa gibi İstanbul'a uzak şehirlerde oynamaya da razıyız. Seyircisiz oynamak bütün cezalara bedel" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz