« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Denizli umut dağıttı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Milli Takımın teknik patronu, K.İrlanda maçı öncesinde iddialı konuşarak, ‘‘Türkiye finallere katılacak’’ dedi.

Kalitemiz süper

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Türk Milli Takımı'nın 2000 Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grubu'ndan çıkacak güç ve kalitede olduğunu söyledi. Denizli, Milli Takımlar Sorumlusu Selami Özdemir ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, oldukça iddialı konuştu.

<ı>Seyirciye çağrı

Almanya, Kuzey İrlanda, Finlandiya ve Moldova ile aynı grupta yer alan Türkiye'nin, finallere katılacak güç ve kalitede olduğunu savunan Denizli, ‘‘Gruptaki ilk maçta Kuzey İrlanda'yı yenerek, elemelere iyi bir başlangıç yapacağız. 5 Eylül'de Ali Sami Yen Stadı'nın dolmasını istiyorum’’ dedi.

<ı>Puan kaybı yok

Mustafa Denizli, eleme grubunda oynayacakları 8 maçta 14-17 arasında puan toplamaları halinde finallere çıkacaklarını ileri sürdü. Grup maçlarında kendi sahamızda oynayacağımız 4 maçı da mutlaka kazanmak zorunda olduklarını ifade eden Denizli, ''En ciddi rakibimiz Almanya'' dedi.

<ı>Sert oynayacağız

Kuzey İrlanda'nın da fizik kapasitesi yüksek oyunculardan kurulu bir takım olduğunu hatırlatan Denizli sözlerini şöyle sürdürdü: Rakibimiz, agresif futbol oynuyor. Biz de centilmenlik ve oyun kuralları içinde oynayacağız.Bunları da Beğenebilirsiniz