« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Denizli: Sonuçta bir test maçıdır

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Fenerbahçe'ye 2-0 yenildikleri 4. TFF Süper Kupa maçında iki tarafın da birbirine fazla üstünlük sağlamadığını, zaman zaman yaptıkları bireysel hatalarla pozisyon verdiklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Mustafa Denizli, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında, her iki ekip için de maçı kazanacak pozisyonların geldiğini belirterek, “Genelde çok fazla bir tarafın üstün olduğu oyun olmadı. Her iki taraf için de maçı kazanacak pozisyonlar geldi. İki büyük takımın sezon öncesi böyle bir görüntü vermesi doğal. Her iki ekip ilerleyen haftalarda belli sorunlarını halletmesi gerekiyor” dedi.

Kendilerinin zaman zaman yaptıkları bireysel hatalarla pozisyonlar verdiklerini belirten deneyimli teknik adam, “Her iki tarafın da kazanabileceği bir maçtı. Penaltı golünden sonra Fenerbahçe'nin geride geniş alan bulması doğaldı. Fenerbahçe'yi tebrik ediyoruz. Bir sezonda 3 kupa olsaydı kötü olmazdı. İyi olurdu, ama olmadı” diye konuştu.

“SONUÇTA BİR TEST MAÇIDIR”

Denizli, ucunda kupa olsa da bunun kendileri için sonuçta bir test maçı olduğunu dile getirdi.

Bu tür karşılaşmalarda düşüncelerini sahaya yansıtmak ve neler yapabileceklerini görmek istediklerini anlatan Denizli, “Ucunda kupa olsa da bu neticede test maçıdır. İkinci yarıda ofans oyuncularımız fazlaydı. Orta sahaya ağır bir yük getirdi. Fizik olarak sorun yaşayabileceğimizi düşünerek böyle bir tercih yaptım. Kullanabileceğimiz yabancı oyuncu sayısı da tercihte etkili oldu. Böyle bir ihtiyacımız olursa nelerle karşılaşacağımızı görmek istedik” dedi.

Fenerbahçe'yi de değerlendiren siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, “Geçen sezondan daha derli toplu bir Fenerbahçe vardı. Daha istekliler. Birçok takviye yaptılar. Fenerbahçe bu ligin köşe taşlarından biri. Biz zaten işin içindeyiz. Unvanla başlıyoruz. Bu unvanı elimizden almak için rakiplerimiz çaba sarfedecek. Bizim kolay kolay vermeye niyetimiz yok” diye konuştu.

TAKVİYE KONUSU

Denizli, takıma takviye konusundaki soruyu ise, “Bu yöndeki düşüncem değişmedi. Olurluğu varsa kafamda zaten yapabileceğimiz bir transfer var. Onun için şartların oluşması gerekiyor. Transfer için önümüzün açık olduğunu söyleyemem” diye yanıtladı.

Mevcut kadronun ligde başarıyı sağlayacak kapasitede olduğunu kaydeden Denizli, “Bugün kaybetmek çok önemli değil. En azından neler yapabileceğimizi biliyoruz” dedi.

“YILDIRIM, ÜLKENİN EN İYİ HAKEMLERİNDEN BİRİ”

Maçın hakemi Yunus Yıldırım konusundaki soruyu da yanıtlayan Denizli, Yıldırım'ın bu ülkedeki en iyi hakemlerden biri olduğunu söyledi.

Takımların olduğu gibi hakemlerin de hatalar yapabileceklerini ifade eden Denizli, “Yunus Yıldırım'ın bu ülkenin en iyi hakemlerinden biri olduğunu biliyoruz. Benim oyuncum nasıl pas hatası yapıyorsa hakemler de her an aynısını yapabilir. Yunus Yıldırım gerçek manada iyi bir hakem. Benim 90 dakikalık performansını değerlendirmem mümkün değil. Bunu hakem hocaları değerlendirir” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz