Ege Haberleri

  Denizli’nin bir devi daha satılık

  Osman Nuri BOYACI , (DHA)
  16.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Denizli’de DEBA ve DENTEKS’in yaşadığı olumsuzluklardan sonra kentin en büyük entegre tekstil fabrikalarından olan, Evita markasıyla bilinen Değirmenci Grup’un fabrikası ve satış mağazası da Standart Bank tarafından ilanla satışa çıkarıldı.

  DENİZLİ’de DEBA ve DENTEKS’in yaşadığı olumsuzluklardan sonra kentin en büyük entegre tekstil fabrikalarından olan ve Evita markasıyla bilinen Evita Değirmenci Grup’un fabrikası ve satış mağazası da Standart Bank tarafından ilanla satışa çıkarıldı.
  Değirmenci Grup Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Değirmenci, “Standart Bank’a bir miktar borcumuz vardı. Ödeme konusunda sıkıntı yaşadık. Banka fabrikamızı ve satış mağazamızı satışa çıkardı. Oranın maddi değerinden çok manevi değeri vardı. Fabrikanın yapımıyla bizzat kendim ilgilendim. Temelinden çatısına kadar büyük emeğim var. Fabrika alana da satana da yaramaz” diye konuştu.
  Ev tekstili alanında üretim yapan, Evite Home adıyla 60 kadar mağaza açan ve sanatçı Gülben Ergen’in bir televizyon kanalındaki sabah programına sponsor olarak geniş kitlelere adını duyuran grubun satışa çıkarılan tesisleri arasındaki Denizli-Ankara yolu üzerindeki 34 dönüm arazi üzerine kurulu satış mağazası ve boyama fabrikasına 7 milyon dolar değer biçildiği öğrenildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı