Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Denizli’nin bağları ünlü şarap dergisinde

  Cesur SERT/İZMİR (DHA)
  26 Ekim 2007 - 00:00Son Güncelleme : 26 Ekim 2007 - 00:43

  Fransa’nın dünyaca ünlü "La Vigne" şarapçılık sektörü dergisi, Sevilen Şarapları’nın Denizli’nin Güney İlçesi’ndeki 45 hektarlık bağlarına 2 tam sayfa yer ayırdı.

  Aylık yayınlanan dergide Mathilde Hulant tarafından hazırlanan haberde, Güney bağlarının ABD’nin Kaliforniya eyaletinde dünyaca ünlü Napa bağlarından bile iddialı olduğu vurgulandı. Sevilen Şarapları Yönetim Kurulu Üyesi Enis Güner, derginin ilk defa bir Türk şarap üreticisine yer verdiğini belirterek şunları söyledi:

  "Güney bağları ve bu bağdan elde edilen ’Centum’ etiketli şarabın La Vigne dergisinde yer alması, Türkiye şarapçılık sektörü adına çok önemli. Yüzyıllarca şarabın medeniyetine ev sahipliği yapmış Anadolu topraklarını dünya ve Avrupa yeniden keşfediyor. Zaten dergide yayınlanan yazının başlığı da ’Bir Toprağın Keşfi’ adını taşıyor. Avusturya ve Fransa’da düzenlenen şarap yarışmalarında aldığımız madalyalarla dergi yöneticilerinin dikkatini çekmişiz. Röportaj ve haber yapma tekliflerini kabul ederek İzmir ve Denizli’de bağlarımızı, fabrikalarımızı gösterdik. Güzel bir çalışmaya imza attılar."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı