DENİZLİ HABERLERİ

Denizli modern asfalt şantiyesine kavuştu

DHA
27.12.2017 - 13:33Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ'nin AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Aktepe Mahallesi'nden Bozburun Mahallesi'ne taşınarak, modern bir tesisle hizmet verecek yeni asfalt şantiyesinin tamamlandığını söyledi. Kısa süre sonra yeni yerine taşınacak tesisin modern ve çevreci özelikleri ile örnek olacağı belirtildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin Aktepe Mahallesi'nde faaliyet gösteren asfalt şantiyesini şehir dışına taşımak için başladığı asfalt şantiyesi projesi tamamlandı. Bozburun Mahallesi'nde 77 bin metrekare arsada yapılan tesis içerisinde saatte 260 ton kapasiteli asfalt plenti, saatte 400 ton kapasiteli soğuk karışım plenti yer alıyor. İki kısımdan oluşan kompleks asfalt plent kısmında idari bina, asfalt plenti-bitüm, malzeme, tuz deposu ve atık  malzeme depoları,  kantar ve güvenlik binaları, kademe, atölye, iş makineleri park alanı, akaryakıt istasyonu yer alacak. Doğalgaz ile çalışacak tesisin çevreci yapısıyla örnek olacağı ifade edilirken, asfalt şantiyesinin kısa süre sonra Bozburun Mahallesi'ndeki yeni yerine taşınarak faaliyetlerine başlayacağı açıklandı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Bozburun Mahallesi'nde inşa edilen asfalt şantiyesinin tamamlandığını belirterek, "Modern ve çevreci bir yapıya kavuşan asfalt şantiyesinin kısa süre içinde hizmet vermeye başlayacak. Aktepe Mahallesi'ndeki eski tesisten kaynaklı şikayetler de son bulacak. Denizlimiz doğalgazla çalışacak modern ve çevreci bir asfalt şantiyesine kavuştu. Eski tesisimizi kapatacağız. Kentimizin tamamında asfalt ihtiyacını Avrupa standartlarında bir kaliteyle kendi tesisimizden karşılayacağız" dedi.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Denizli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Denizli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Denizli modern asfalt şantiyesine kavuştu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı